2013. május 12., vasárnap

                                                                  7.rész
Ma délelőtt kijött egy pasas bekötni a telefon meg a wifit.Persze mondanom sem kell,hogy késett másfél órát ami miatt anyu tiszta ideg volt.De végül is megcsinálta és már van netünk.Mikor be lett kötve a telefon azonnal hívtak minket a nagy reklámcégek.Hogy akar e üdülni,meg ilyen termék olyan termék.....Aztán apa javasolta,hogy derítsem fel a környéket,nézzem meg merre a van a suli meg a boltok.A sulihoz tőlünk egy parkon keresztül vezet az út.Mikor anyunak mondtam mondta,hogy majd mehetek biciklivel is,meg gyalog vagy esetleg busszal,mert itt a diákoknak nagy kedvezmény jár a jegyhez,bérlethez.Viszont a bevásárlóközpont eléggé messze van,szóval nem lehet csak úgy leugrani a közértbe,mint Chicagoba. A plázába közelebb el lehet menni busszal,de annyi szatyorral nem tudom,hogy akarom e.A suli hatalmas! Valószínű el fogok tévedni majd az első nap.Aztán amikor hazaértem 3 óra fele anyu szólt,hogy Maggie keresett,és már a vezetékesen,mivel szóltam neki,hogy már délután azon is hívhat.

-Kérte,hogy majd hívd vissza!-mondta anya

-Jó most vissza is hívom!
Ahogy tárcsáztam a számot gondolkoztam rajta,hogy vajon mit is akarhat.
-Szia Maggie!-mondtam én

-Hali Ski!A mamád mondta,hogy kerestelek?
-Igen Ő.De mi a baj?
-Tudod volt az a lány aki tavaly jött a suliba és más könyvei voltak,és a haverod volt
-Jenna?
-Igen

Szóval tudod mondta,hogy neked adta a régi biosz könyvét,hogy tudja készülni még az egyik dolgozatra,amit én nem is értettem,mert neki akkor 2.-as könyve volt?
-Aha
-Még meg van az a könyv?
-Persze, épp most szedtem elő.De miért kell?
-Mert most szóltak róla,hogy jövőre más könyvek lesznek és nekünk később adtak olyan papírt amin meg lehet rendelni és nagyon lemaradna az osztály emiatt a könyv próbléma miatt ezért akkor legalább a bioszt odaadhatnád.Meg amúgy is mondták,hogy ha tudunk akkor kölcsön is kérhetünk.
-Jó majd el postázom.Amúgy nekem itt ugyanolyan könyveim lesznek,mint a régi suliba és apa beszélt is az igazgatóval és semmiben sem vagyok lemaradva szerencsére.
-Akkor köszi!Csak ezt akartam.Amúgy mi van veled?
-Á,semmi.A hapsi aki jött bekötni a telót meg a wifit az szépen elkésett.Most meg elvoltam megnézni a környéket

-És szép?
-Az.A sulihoz egy parkon keresztül vezet tőlünk az út.De sajnos a pláza és az élelmiszer áruház messze van tőlünk
-Az jó,hogy egy parkon visz az út!Akkor mehetsz bicajjal is!Megpersze gyalog
-Sőt még busszal is!
-Busszal?
-Igen,mert itt kedvezményes a jegy meg a bérlet a diákoknak.Bár a busz kerülővel megy,anyu mondta,hogy majd ha beköszönt a tél akkor menjek azzal,mert úgy kényelmesebb.
-Bocsi Skylar nekem mennem kell!Majd holnap hívlak még
-Jó-jó!Szervusz!
Utána szóltam anyunak erről a tankönyv dologról és máris hozott egy dobozt amiben feladhatnám.
-De anyu,tudod merre van itt a posta?Mert amikor elmentem itt a közelbe nézelődni akkor nem láttam postát
-Semmi baj kicsim!Majd ha hétfőn jön a postás megérdeklődöm
-Akkor szupi!
Ekkor csengettek.A szomszédnő volt,Mrs.Jessica Reed.Ő a férjével Bobbal és  a fiával Daniel-el lakik itt.Megkérdezte,hogy tud-e valamibe segítni.Anyu mondta,hogy ha tudna adni akkor pár szem tojás kéne.Hozott is nekünk.Anyu úgy láttam nagyon jól kijött a középkorú nővel.Egyébként ők  a jobboldali szomszédaink.Balról fiatal élettársak vannak.Onnan tudom,hogy nem házasok,hogy a hölgy neve előtt nincs az Mrs. rövidítés,és amikor láttam őket együtt a kertjükbe nem volt rajtuk gyűrű.A férfi neve Elzar az élettársáé meg Marilyn.Anya mondta,hogy ő nem nagyon akarja őket zavarni,mert ahogy elnézi nekik ez életük legszebb időszaka.Ez idő alatt apu fent dolgozott a számítógépén.Mivel egy vállalat "menedzsere" üzleti e-mailokat intézett.Vacsorára sültkrumpli volt ketchuppal.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése