16.rész
A telefon beszélgetés után elmosogattam magam után aztán felmentem a szobámba leckét írni.Nem sokáig tartott,mert fizikára gyorsan megtanultam az anyagot.3-kor végeztem is a tanulással,bár szerintem még sok is volt az az idő amennyit a fizikának szenteltem.Utána bekapcsoltam a laptopomat és felmetem a Twitterre megnézni,hogy írt ki valaki valami fontosat-e.Csak Maggie írt egy Tweet-et nekem,hogy hiányzom neki,meg ebben is leírta azt Kylie nevű tolvaj csajt.Aztán elkezdtem szörfölni,e-mailokat írtam az ismerőseimnek és amint beléptem az e-mailjeimet láttam,hogy gépfüggő nagynénéném(nem mintha én nem lennék gépkocka)írt öt e-mailt.Igen,Mandy nénikém eléggé érdeklődik irántam bár az e-mailokban folyton csak a suliről kérdez.Négy óra után kikapcsoltam a gépemet és lementen tv-t nézni.A K,mint Kardashiant néztem meg ment valami beverly hillsi valóságshow.Elrettentő,hogy valaki is jelentkezek ilyen műsorokban.Anyu szerint ezek már nem tudják értelmesen élni az életet.Gyorsan 5 óra lett és hazaért anyu.
-Szia kicsim!-köszönt anyu
-Helló anyu!Mi a szitu a munkahelyeden
-Semmi,ma nagy forgalom volt,de szerencsére holnap délelőttös leszek
-Aha,az szuper.Anyu,véletlenül nem kéne bevásárolni?Mert én most szívesen elmennék
-Hát kicsim,kéne egy kis tejet venni meg valami nassolni valót magadnak
-Oké!Majd úgy háromnegyed hat fele elmegyek,mert most még tudod tanulnom kell
-Rendben,kicsim,akkor ezt megbeszéltük
Felmentem a szobámba és írtam egy SMS-t Maggienek
Maggie!Elmegyek a Ceeslyhez,majd visszafele úton felhívlak és elmondom mi volt.
Skylar
Háromnegyed hat lett és én elindultam a Ceeslyhez.Az úton egy zebrán meg egy parkolón kellett átmenni.Mikor odaértem láttam Best és a kezében ahogy sejtettem egy lemezt,aztán ott volt Justin is akinek a kezében nem volt semmi.Aztán jött egy vöröses-szőkés hajú lány aki gyanítom,hogy Rosey lehetett.
-Na,meghoztátok a cuccot?-kérdezte a csaj
-Aha itt van-és ezzel Bes átadta neki a CD-t
-Én most megyek!-mondta Rosey és elhúzott
Utána Bes és Justin arra tartott amerre én álltam,úgyhogy gyorsan beszaladtam a boltba.Megvettem ami kellett és utána mielőtt kimentem volna körülnéztem,hogy esetleg,ha még ott van a "banda" nehogy meglássanak.De nem volt ott.De nekem ez az egész Ceesly környéke gyanús...Úgy kell elképzelni,hogy van egy bolt,mellette egy kis út ami gondolom egy utcába vezet be,és ott vannak árusok néha.És ha tovább megyünk ott van máris 1 panelház.Szóval ez a környék elég sötét meg gyanús is.Hazafelé felhívtam Maggiet és elmondtam neki a sztorit.
Két barátnő története
2013. július 22., hétfő
2013. július 21., vasárnap
15.rész
Futottunk ezerrel az infó terem felé,bár már így is úgy is 10 percet késtünk.
-Miss Jobbson,Miss Ferly,Miss O'Cononor!Maguk meg hol a csudában késtek?-kérdezte a tanár
-Elnézést, mi csak eldumáltuk az időt-próbált menteni minket Holly
-Üljenek le!És azt mondanom sem kell,hogy pénteken büntetésben lesznek
Sybil és Holly a helyére futott majd Holly meglátta,hogy én még mindig ott állok,visszajött hozzám és a csuklómnál fogva egy üres helyre cibált.Órán a vírusirtással foglalkoztunk asszem,mert nem figyeltem,folyton csak Besen,Justinon és azon a netkalóz pasason járt az eszem.Óra után lyukas óra volt,mert ugye az infó van előbb és utána a lyukas.Rátértem újra a netkalóz pasas meg a Bes témára.
-Ne is foglalkozz velük,biztos valami baromság....-mondta Sybil
-Na jó,de...-mondtam
Láttam,hogy a csajokat különösebben nem izgatja a téma,ezért elhatároztam,hogy Besról meg a többiről csak Maggievel beszélek.Lyukas órában egy üres lapra firgálgattam,majd mikor vége lett gyorsan beletömte a táskámba a papírt.Nem kellett sehova menni,mivel mindenki a drámateremben tölti a lyukasóráját.A dráma óra nagyon érdekes volt!Egész végig valami béna szituációs játékot játszottunk,majd Ms.Jarott elkezdte mesélni a színház történetét.Mondanom sem kell,hogy mindenki unta,kivéve Hannah Smith-et,mert őt valamiért nagyon lekötötte.Irodalmom órán meg csak megbeszéltük,hogy mi lesz a kötelező olvasmány(mondjuk nem tudom erről miért október 5-én kell beszélni,de mindegy)Aztán háztartástanon megtanultunk palacsintát sütni.Kémián meg a tanár,Miss Logus egy kiselőadást tartott arról,hogy mit kell tenni ha tűz van...Utána haza indultam.A parkban leültem egy kicsit,mert éppen akkor jutott eszembe,hogy ma van a találkozó a Ceesly-nél.Elővettem egy Seattle térképet a táskámból(gőzöm sincs,hogy miért hordom magamnál.Megkerestem rajta a Ceesly.Nem messze tőlünk,úgy 1 utcányira.Mikor visszatettem a térképet meg akartam nézni a mobilomon,hogy mennyi az idő.Mikor bekapcsoltam,láttam,hogy jött egy új üzenet nem is olyan rég anyutól.
Előbb kell kezdenem az új munkahelyemen.Ma délutános vagyok.Az ebéd a hűtőben(sonkás tészta) csak meg kell melegíteni a mikróban.Délután 5-kor érek haza.
Puszi:Anya
Én erre simán válaszolt egy "okét".Mikor a házunkhoz értem ki akartam nyitni az ajtót,de nem sikerült,mert véletlenül a sulis szekrénykulcsommal akartam kinyitni.Gondoltam majd rakok rá egy kulcstartót.Miután megmelegítettem a kajámat megszólalt a vezetékestelefon.
-Halló!-szóltam bele a telefonba
-Halló,Maggie vagyok!
-Ó,szia Mag!
-Helló Skylar!Hogy vagy?
-Köszi jól,ma már voltam suliban és megtudtam milyen okból akar Bes,Justin és az a Rosey a Ceeslynél
-Na,mit?
-Azt,hogy állítólag van egy pasas aki valami CD-ket akart megnézni a suliba meg kibérelni az infótermet,de nem engedték és gyerekeket küld a CD-kért és kalóz tartalmat tesz a CD-re
-Mi??Egy netkalóz csávó?
-Ja..És amúgy most nem tesiztél
-Tényleg,nem is volt tesi!Infó volt helyette..Ahonnét elkéstünk
-Ú...És most büntiben leszel?
-Ja,pénteken
-És elmész ahhoz a Ceeslyhez?
-Igen
-De,Skylar!!!Agyon verhetnek vagy bármi
-Ó,nyugi Mag!Majd úgy teszek mintha vásárló lennék
-De vigyázz tényleg!
-Oké
-Amúgy mikor taliznak?
-6-kor,asszem Maggie
-Aha
-És mi van a suliban?
-Semmi,jött egy új csaj,valami Kylie Laweent
-És kedves?
-Nem mondhatni....
-Mert?
-Mert ma láttam,hogy fel akarja törni a szekrényemet,meg tesin el akarta venni a nyakláncom
-Jesszus!Egy tolvaj...
-Ja,az
-Vigyázz vele,Mag!
-Oké,de most mennem kell!Szia!
-Csáó!
Futottunk ezerrel az infó terem felé,bár már így is úgy is 10 percet késtünk.
-Miss Jobbson,Miss Ferly,Miss O'Cononor!Maguk meg hol a csudában késtek?-kérdezte a tanár
-Elnézést, mi csak eldumáltuk az időt-próbált menteni minket Holly
-Üljenek le!És azt mondanom sem kell,hogy pénteken büntetésben lesznek
Sybil és Holly a helyére futott majd Holly meglátta,hogy én még mindig ott állok,visszajött hozzám és a csuklómnál fogva egy üres helyre cibált.Órán a vírusirtással foglalkoztunk asszem,mert nem figyeltem,folyton csak Besen,Justinon és azon a netkalóz pasason járt az eszem.Óra után lyukas óra volt,mert ugye az infó van előbb és utána a lyukas.Rátértem újra a netkalóz pasas meg a Bes témára.
-Ne is foglalkozz velük,biztos valami baromság....-mondta Sybil
-Na jó,de...-mondtam
Láttam,hogy a csajokat különösebben nem izgatja a téma,ezért elhatároztam,hogy Besról meg a többiről csak Maggievel beszélek.Lyukas órában egy üres lapra firgálgattam,majd mikor vége lett gyorsan beletömte a táskámba a papírt.Nem kellett sehova menni,mivel mindenki a drámateremben tölti a lyukasóráját.A dráma óra nagyon érdekes volt!Egész végig valami béna szituációs játékot játszottunk,majd Ms.Jarott elkezdte mesélni a színház történetét.Mondanom sem kell,hogy mindenki unta,kivéve Hannah Smith-et,mert őt valamiért nagyon lekötötte.Irodalmom órán meg csak megbeszéltük,hogy mi lesz a kötelező olvasmány(mondjuk nem tudom erről miért október 5-én kell beszélni,de mindegy)Aztán háztartástanon megtanultunk palacsintát sütni.Kémián meg a tanár,Miss Logus egy kiselőadást tartott arról,hogy mit kell tenni ha tűz van...Utána haza indultam.A parkban leültem egy kicsit,mert éppen akkor jutott eszembe,hogy ma van a találkozó a Ceesly-nél.Elővettem egy Seattle térképet a táskámból(gőzöm sincs,hogy miért hordom magamnál.Megkerestem rajta a Ceesly.Nem messze tőlünk,úgy 1 utcányira.Mikor visszatettem a térképet meg akartam nézni a mobilomon,hogy mennyi az idő.Mikor bekapcsoltam,láttam,hogy jött egy új üzenet nem is olyan rég anyutól.
Előbb kell kezdenem az új munkahelyemen.Ma délutános vagyok.Az ebéd a hűtőben(sonkás tészta) csak meg kell melegíteni a mikróban.Délután 5-kor érek haza.
Puszi:Anya
Én erre simán válaszolt egy "okét".Mikor a házunkhoz értem ki akartam nyitni az ajtót,de nem sikerült,mert véletlenül a sulis szekrénykulcsommal akartam kinyitni.Gondoltam majd rakok rá egy kulcstartót.Miután megmelegítettem a kajámat megszólalt a vezetékestelefon.
-Halló!-szóltam bele a telefonba
-Halló,Maggie vagyok!
-Ó,szia Mag!
-Helló Skylar!Hogy vagy?
-Köszi jól,ma már voltam suliban és megtudtam milyen okból akar Bes,Justin és az a Rosey a Ceeslynél
-Na,mit?
-Azt,hogy állítólag van egy pasas aki valami CD-ket akart megnézni a suliba meg kibérelni az infótermet,de nem engedték és gyerekeket küld a CD-kért és kalóz tartalmat tesz a CD-re
-Mi??Egy netkalóz csávó?
-Ja..És amúgy most nem tesiztél
-Tényleg,nem is volt tesi!Infó volt helyette..Ahonnét elkéstünk
-Ú...És most büntiben leszel?
-Ja,pénteken
-És elmész ahhoz a Ceeslyhez?
-Igen
-De,Skylar!!!Agyon verhetnek vagy bármi
-Ó,nyugi Mag!Majd úgy teszek mintha vásárló lennék
-De vigyázz tényleg!
-Oké
-Amúgy mikor taliznak?
-6-kor,asszem Maggie
-Aha
-És mi van a suliban?
-Semmi,jött egy új csaj,valami Kylie Laweent
-És kedves?
-Nem mondhatni....
-Mert?
-Mert ma láttam,hogy fel akarja törni a szekrényemet,meg tesin el akarta venni a nyakláncom
-Jesszus!Egy tolvaj...
-Ja,az
-Vigyázz vele,Mag!
-Oké,de most mennem kell!Szia!
-Csáó!
2013. július 15., hétfő
14.rész
Szerda reggel tök átlagos volt.Reggeli után miközben a suliba indultam megfordult a fejemben,hogy felhívom Maggiet,hogy kicsit dumcsizzak vele az út alatt.De aztán nem.Mikor beértem az osztály Sybil felugrott és odaszaladt hozzám.
-Hallotad?
-Mit?
-Hát azt,hogy Tifanny és Lewis összejöttek
-Hát az jó,Sybil,de óra után légyszi Holly gyertek oda a drámateremhez,valamit kérdezni akarok.Órán ahogy elnéztem Sybilnek csak azon járt az agya,hogy mit akarok neki mondani.
-Mikor kicsöngettek Sybil rohant a dráma teremhez Hollyval együtt.Leültünk az egyik kényelmes fotelbe.
-Na mit akartál Skylar?-kérdezte Sybil
-Figyu,csajok,tegnap láttam Best és Justin a parkban
-És?-kérdezte Holly
-És suliidőben...Kilenc óra volt
-Tényleg,nem voltak itt-emlékezett vissza Holly
-És tudjátok hol van a Ceesly?
-Igen,az 5. sugárút végén,ahol laktok.De miért?
-Csak úgy...Azt modnták,hogy valami Rosey nevű csaj ad nekik valami cuccot a Ceeslynél,szerintem valakinek dolgoznak
Holly és Sybil egymásra néztek
-És tudjátok kinek dolgozhatnak?
-Hát...Úgy 2 éve jött ide egy fickó,valami Josh,hogy kibérelné fél évre az infótermet és akkor minden délután ott lenne.De ezt sem a diri,sem az infó tanár nem engedélyezte-mondta Sybil
-Jó,de mire kellett neki az infó terem?
-Valami CD-ket akart megnézni amik a sulinak megvannak,de mivel nem engedték neki így diákokat kért meg,hogy hozzák el neki.És,hogy megbosszúlja a suliknak,mert nem csak ide nem engedték be-mondta Holly
-És,hogy bosszúlja meg?
-Úgy,hogy kalóz CD-vé változtatja őket
-Figyu csajok már becsöngettek-mondta aggódva Sybil
-Mi??Mi?? Mivan??
-Akkor húzzunk!!!-kiabáltam
-De nem lyukas van?-kérdezte Holly
-Nem,mert már megváltoztatták
Szerda reggel tök átlagos volt.Reggeli után miközben a suliba indultam megfordult a fejemben,hogy felhívom Maggiet,hogy kicsit dumcsizzak vele az út alatt.De aztán nem.Mikor beértem az osztály Sybil felugrott és odaszaladt hozzám.
-Hallotad?
-Mit?
-Hát azt,hogy Tifanny és Lewis összejöttek
-Hát az jó,Sybil,de óra után légyszi Holly gyertek oda a drámateremhez,valamit kérdezni akarok.Órán ahogy elnéztem Sybilnek csak azon járt az agya,hogy mit akarok neki mondani.
-Mikor kicsöngettek Sybil rohant a dráma teremhez Hollyval együtt.Leültünk az egyik kényelmes fotelbe.
-Na mit akartál Skylar?-kérdezte Sybil
-Figyu,csajok,tegnap láttam Best és Justin a parkban
-És?-kérdezte Holly
-És suliidőben...Kilenc óra volt
-Tényleg,nem voltak itt-emlékezett vissza Holly
-És tudjátok hol van a Ceesly?
-Igen,az 5. sugárút végén,ahol laktok.De miért?
-Csak úgy...Azt modnták,hogy valami Rosey nevű csaj ad nekik valami cuccot a Ceeslynél,szerintem valakinek dolgoznak
Holly és Sybil egymásra néztek
-És tudjátok kinek dolgozhatnak?
-Hát...Úgy 2 éve jött ide egy fickó,valami Josh,hogy kibérelné fél évre az infótermet és akkor minden délután ott lenne.De ezt sem a diri,sem az infó tanár nem engedélyezte-mondta Sybil
-Jó,de mire kellett neki az infó terem?
-Valami CD-ket akart megnézni amik a sulinak megvannak,de mivel nem engedték neki így diákokat kért meg,hogy hozzák el neki.És,hogy megbosszúlja a suliknak,mert nem csak ide nem engedték be-mondta Holly
-És,hogy bosszúlja meg?
-Úgy,hogy kalóz CD-vé változtatja őket
-Figyu csajok már becsöngettek-mondta aggódva Sybil
-Mi??Mi?? Mivan??
-Akkor húzzunk!!!-kiabáltam
-De nem lyukas van?-kérdezte Holly
-Nem,mert már megváltoztatták
2013. június 7., péntek
13.rész
Az orvos azt mondta,hogy holnap már mehetek iskolába,csak ne tesizzek.Mert szerdán van tesi dráma után,bár nincs benne az órarendemben.Sőt még pénteken is van rajz helyett.Otthon felmentem a szobámba,anya meg elkezdte főzni az ebédet,mert már 11.40 volt.A szobámba éppen kerestem a kék nyakláncom,mert Sybilnek azt mondta,hogy neki adom,mert nekem már nem kell.Ahogy kerestem valahogy a kezembe került a Maggienek szánt biosz könyv.Gyorsan elővettem a dobozt amiben fel akartam adni,beletettem a könyvet és gyorsan írtam hozzá egy levelet:
Kedves Maggie!
Remélem nem harakszol azért rám,mert csak most küldtöm a könyvet.Nagyon sajnálom!Elfelejtettem!A könyv mellett ott vannak vázlatok,és egy meglepetés,egy toll.
Legjobb barátnőd:
Skylar
Miután megírtam levittem,és anya azt mondta,hogy holnap elküldi.Ezután ebédeltünk.Anya rizst,párolt zöldséget,és főtt húst csinált.
-Anya ez nagyon finom!-mondtam
-Köszi!-válaszolt anyu
-Te,anyu,igazából te mit szoktál csinálni akkor amikor én iskolában vagyok,apu meg dolgozik?
-Háát....Mindenfélét!Takarítok,a kertben vagyok,aztán megfőzök mire hazaérsz.
-Az klassz!
-Miért olyan klassz?
-Hát tudod,azért,mert te addig sem a suliban ülsz
-Ilyen rossz errefelé az iskola?
-Nem,csak uncsi-sóhajtottam
Ebédelés után bemnetem a nappaliba és ott olvasgattam mindenféle magazint.Úgy három óra tájában valaki csöngetett.Holly volt az.Anya nyitott ajtót.
-Jó napot kívánok Mrs.O'Connor!-köszönt Holly
-Szia!Te vagy?
-Holly vagyok!Skylarnak hoztam el a leckét
-Jaj,nagyon rendes vagy!Gyere be!Mindjárt ide hívom Skylart!
Anya odajött a nappaliba szólni,hogy itt van Holly a leckével.
-Hali Holly!-köszöntem
-Szervusz Ski!Hogy vagy?
-Hát most már sokkal jobban!Holnap már megyek suliba.
-Az jó!Nézd csak,itt a házi,nem olyan sok csak spanyolból van meg matekból.Minden rajta van.A többiből nincs,ma nagyon laza nap volt!
-Igazán köszi!
-De én megyek,mert engem várnak otthon.Helló!
-Szia!-mondta anya
-Helló!-köszöntem én
És elment.Felmentem pótolni a dolgokat,nagyon gyorsan végeztem.Matek meg olyan volt,amit előző órán tanultunk.Aztán megjött apa.
-Szia Skylar!-köszönt apa
Hogy vagy?
-Helló apu!Köszi,jabban vagyok
-Mit mondott a doki?-de ezt már anyától kérdezte
-Azt mondta,hogy holnap már mehet iskolába,csak nem tornázzon-felelt anyu
Anyu és apu még beszélgetett,aztán vacsiztunk.Keveset ettem,mert nem voltam nagyon éhes,mert ebédnél sokat ettem.Aztán 7 óra felé felhívtam Maggiet.
-Helló Mag!-szóltam bele a telefonba
-Jaj,szia Skylar!Hogy s mint vagy?
-Hát Maggie,beteg vagyok
-Jézusom!Mi a baj?
-Hát reggel,sőt tegnap este is marhára szédültem,de holnap már mehetek suliba,csak felmentésem van tesiből
-Jobbulást!Már azt hittem valami sokkal súlyosabb
-Nem akartam rád ijeszteni így!
-Hát sikerült,de mindegy már megnyugodtam
-Képzeld!
-Képzelem-hülyéskedett Mag
-Mag,most komolyan
-Na,mi van?
-Az,hogy van ez a Bes lány,meg van valami Justin gyerek
-Igen,és?
-Az van,hogy láttam őket,hogy parkban lógnak,és azt dumálták,hogy valami Ceesly nevű boltnál fognak talizni,valami Rosey nevű csajjal
-Öööö?Mi van?Tessék?!Szóval,hogy ezek ketten nem csak hülye lógósok?
-Hát úgy látszik nem!
-De ugye nem akarsz odamenni ahhoz a Ceeslyhez?
-De,Maggie,igen
-Skylar!Megtiltom!
-Ugyan Maggie!Engem már marhán izgat a dolgok!
-Számoltál már azzal,hogy el is verhetnek?
-Igen,de ígérem vigyázok magamra!
-De tényleg!
-Igen "anya"
-Na jó "kislányom"!-és röhögött
-Amúgy Holly áthozta leckét
-Ki?
-Holly.Az egyik barátnőm
-Ja!Hogy az a Holly!
-Ismersz te más Hollyit is?
-Nem,csak ki ment a fejemből!
-Arra gondoltam,hogy megkérdezem Sybilt meg Hollyit Besről
-Jó,ez jó gondolat!De ha már elmész Justin meg Bes után kémkedni,mond el,hogy mi volt!
-Oké!De leteszem,szia!
-Cső!És mégegyszer is jobbulást!
Az orvos azt mondta,hogy holnap már mehetek iskolába,csak ne tesizzek.Mert szerdán van tesi dráma után,bár nincs benne az órarendemben.Sőt még pénteken is van rajz helyett.Otthon felmentem a szobámba,anya meg elkezdte főzni az ebédet,mert már 11.40 volt.A szobámba éppen kerestem a kék nyakláncom,mert Sybilnek azt mondta,hogy neki adom,mert nekem már nem kell.Ahogy kerestem valahogy a kezembe került a Maggienek szánt biosz könyv.Gyorsan elővettem a dobozt amiben fel akartam adni,beletettem a könyvet és gyorsan írtam hozzá egy levelet:
Kedves Maggie!
Remélem nem harakszol azért rám,mert csak most küldtöm a könyvet.Nagyon sajnálom!Elfelejtettem!A könyv mellett ott vannak vázlatok,és egy meglepetés,egy toll.
Legjobb barátnőd:
Skylar
Miután megírtam levittem,és anya azt mondta,hogy holnap elküldi.Ezután ebédeltünk.Anya rizst,párolt zöldséget,és főtt húst csinált.
-Anya ez nagyon finom!-mondtam
-Köszi!-válaszolt anyu
-Te,anyu,igazából te mit szoktál csinálni akkor amikor én iskolában vagyok,apu meg dolgozik?
-Háát....Mindenfélét!Takarítok,a kertben vagyok,aztán megfőzök mire hazaérsz.
-Az klassz!
-Miért olyan klassz?
-Hát tudod,azért,mert te addig sem a suliban ülsz
-Ilyen rossz errefelé az iskola?
-Nem,csak uncsi-sóhajtottam
Ebédelés után bemnetem a nappaliba és ott olvasgattam mindenféle magazint.Úgy három óra tájában valaki csöngetett.Holly volt az.Anya nyitott ajtót.
-Jó napot kívánok Mrs.O'Connor!-köszönt Holly
-Szia!Te vagy?
-Holly vagyok!Skylarnak hoztam el a leckét
-Jaj,nagyon rendes vagy!Gyere be!Mindjárt ide hívom Skylart!
Anya odajött a nappaliba szólni,hogy itt van Holly a leckével.
-Hali Holly!-köszöntem
-Szervusz Ski!Hogy vagy?
-Hát most már sokkal jobban!Holnap már megyek suliba.
-Az jó!Nézd csak,itt a házi,nem olyan sok csak spanyolból van meg matekból.Minden rajta van.A többiből nincs,ma nagyon laza nap volt!
-Igazán köszi!
-De én megyek,mert engem várnak otthon.Helló!
-Szia!-mondta anya
-Helló!-köszöntem én
És elment.Felmentem pótolni a dolgokat,nagyon gyorsan végeztem.Matek meg olyan volt,amit előző órán tanultunk.Aztán megjött apa.
-Szia Skylar!-köszönt apa
Hogy vagy?
-Helló apu!Köszi,jabban vagyok
-Mit mondott a doki?-de ezt már anyától kérdezte
-Azt mondta,hogy holnap már mehet iskolába,csak nem tornázzon-felelt anyu
Anyu és apu még beszélgetett,aztán vacsiztunk.Keveset ettem,mert nem voltam nagyon éhes,mert ebédnél sokat ettem.Aztán 7 óra felé felhívtam Maggiet.
-Helló Mag!-szóltam bele a telefonba
-Jaj,szia Skylar!Hogy s mint vagy?
-Hát Maggie,beteg vagyok
-Jézusom!Mi a baj?
-Hát reggel,sőt tegnap este is marhára szédültem,de holnap már mehetek suliba,csak felmentésem van tesiből
-Jobbulást!Már azt hittem valami sokkal súlyosabb
-Nem akartam rád ijeszteni így!
-Hát sikerült,de mindegy már megnyugodtam
-Képzeld!
-Képzelem-hülyéskedett Mag
-Mag,most komolyan
-Na,mi van?
-Az,hogy van ez a Bes lány,meg van valami Justin gyerek
-Igen,és?
-Az van,hogy láttam őket,hogy parkban lógnak,és azt dumálták,hogy valami Ceesly nevű boltnál fognak talizni,valami Rosey nevű csajjal
-Öööö?Mi van?Tessék?!Szóval,hogy ezek ketten nem csak hülye lógósok?
-Hát úgy látszik nem!
-De ugye nem akarsz odamenni ahhoz a Ceeslyhez?
-De,Maggie,igen
-Skylar!Megtiltom!
-Ugyan Maggie!Engem már marhán izgat a dolgok!
-Számoltál már azzal,hogy el is verhetnek?
-Igen,de ígérem vigyázok magamra!
-De tényleg!
-Igen "anya"
-Na jó "kislányom"!-és röhögött
-Amúgy Holly áthozta leckét
-Ki?
-Holly.Az egyik barátnőm
-Ja!Hogy az a Holly!
-Ismersz te más Hollyit is?
-Nem,csak ki ment a fejemből!
-Arra gondoltam,hogy megkérdezem Sybilt meg Hollyit Besről
-Jó,ez jó gondolat!De ha már elmész Justin meg Bes után kémkedni,mond el,hogy mi volt!
-Oké!De leteszem,szia!
-Cső!És mégegyszer is jobbulást!
2013. május 31., péntek
12.rész
-Hát akkor már értem miért volt olyan fura!-mondta magamban
De úgy megszédültem,hogy le kellett ülnöm az ágyra.Ekkor rápillantottam az órámra és már 10 óra volt.Lementem a földszintre anyuhoz és mondta ha gondolom kimehetek a parkba egy kicsit levegőzni.Ebbe beleegyeztem,mert egyrészt azért,mert tényleg kiakartam menni sétálni,másrészt meg azért,mert szívesen kémkedtem volna Bes és Justin után. Kimentem és még mindig ott voltak.Justin valamiről olyasmiről beszélt,hogy el kell menniük csütörtökön a Ceesly nevű élelmiszerbolt melletti lakótelephez,valami Rosey nevű haverjához.Hát ezen nagy gondolkodóba esetem,mert azt sem tudom,hogy hol van a Ceesly,meg azt sem tudom ki az a Rosey.
-Justin!Justin!Menjünk,mert elkésünk a suliból!
-Hát onnét már igazán elkéstetek-jegyeztem meg magamban
Aztán leléceltek.Hát őszintén szólva nagyon kiakadtam ezen.Két tinédzser aki lóg a suliból,valamit tervez egy Rosey nevű lánnyal és ezt nagyon szánalmas módon próbálják leplezni.Sétálgattam és közben ez kattogott a fejemben.Ahogy mentem észre sem vettem,hogy majdnem nekimentem egy táblának.A táblára ez volt írva:"Corvin Park"
-Aha!Hogy így hívják a parkot!-mondtam magamnak
De ránéztem az órámra és már 10:35 volt.Hazafelé vettem az irányt és ekkor megláttam Mrs.Reed macskáját.Követett engem hazáig majdbeugrott Reed-ék kerítésén.
-Gyere Ski,indulunk!-mondta anya
-Jó!
Anya odadta a kocsikulcsot,hogy menjek ki és nyissam ki a akocsiját,mert ő még elmegy vécére.Anya is kijött és elindultunk.Anya és apa már nagyjából felderítették a várost,és ki is igazodnak.Én viszont nem.Szóval,odaértünk a rendelőhöz,ami egy nagy hosszú utca közepén van.Beültünk a váróba,ahol odajött hozzánk az asszisztensnő,Judy.
-Mi a neve a lánynak?-kérdezte nő
-Skylar O'Connor-válaszolt anyu
-És hol született?-kérdezte Judy sietősen
-Chicagoban-mondtam anyu helyett én
-Aha!Szóval chicagoiak!-mondta undokan az asszisztens
Két beteg bement előttünk aztán jöttem én.A doktornő,Sarah magázódott velem és ugyanakkor tegezett is.Utálom az ilyen felnőtteket!
2013. május 20., hétfő
11.rész
-Aztán mit csináltál lyukasórában?-kérdezett tovább anya
-Hát,megkértek,hogy Hollyval meg Sybilel kísérjünk haza egy beteg lányt,azt hiszem Evelynnek hívták
-Ez szép tőled!
-De anya,ez most nem lényges!Inkább az,hogy téged felvettek e abba a cukrászdába?
-Ó,kicsim!Kösz,hogy gondoltál erre!És képzeld felvettek!De majd csak a jövőhéten kezdek
-Ez szuper!
-Kicsim jól vagy?Olyan sápadt az arcod!
-Ó tényleg?!Sybil is mondta,nem hittem,hogy ennyire
-Hát ha rosszul vagy mindenképpen szólj!
-Jó!De most felmegyek megírom a leckém!
-Renben.Apád azt mondta,hogy félt hatra jön,ezért 6-kor vacsi!
-Oké
Mikor felértem a szobámba belenézetem a tükrömbe.És tényleg nagyon fehér voltam.Bár nekem alapból nem olyan barnás a bőrem,most én is megijedtem mi bajom van.Neki estem a biosz leckének.Aztán elkezdtem szédülni,ezért belefeküdtem az ágyamba.Aztán lementem anyának szólni,hogy eléggé rosszul vagyok.Mondta,hogy ha van kedvem és jobban vagyok akkor lejöhetek enni,de ha nem,akkor felhozza a kaját.Mikor felmentem lefeküdtem és valószínű aludtam 1-2 órát,mert mire megébredtem már hármonegyed hat volt.Szóltam anyunak,hogy nem megyek le enni,ezért felhozott nekem egy kis főtt krumplit meg száraz húst.Aztán letusoltam majd mikor visszamentem a szobámba olyan hullafáradt voltam,hogy úgy elaludtam,mint annak a rendje.
Reggel mikor felébredtem 7.55 volt.Kétségbeesetten futottam le,de ekkor láttam,hogy anya és apa a kanapén ült holt nyugodtan.
-Elfogok késni!-kiabálatam
-Édesem!Apád ma telefonált az iskolába,hogy ma nem mész,mert beteg vagy-mondta anya
-Húú-mondta megnyugodva
-Ha én nem is,apu te miért nem vagy még munkában?
-Ma 9-re megyek-válaszolt apa
De ha akarod elmegyek!
-Ne,ne!
-Feküdj még vissza!-mondta anya
És én felballagtam a szobámba.Nem aludtam el megint,mert már nem voltam álmos,hanem csak feküdtem,de olyan jól elvoltam így,hogy észre sem vettem,hogy már fél tíz van.Lementem ettem egy pirítost reggelire.
-Reggel megnéztem a neten,hogy hol van itt az orvosi rendelő,és,hogy kihez tartozunk körzetileg-mondta anya
Bizonyos Dr.Sarah Lewing
-Aha,és ma rendel?
-Igen.Felhívtam,mondta,hogy 10-től van rendelés és mondtam neki,hogy 10.40-re odaviszlek
-Oké,akkor felöltözöm
Miután felöltöztem kinéztem az ablakomon,ami pont a parkra nézett,és láttam,hogy Bes és Justin ott ülnek egy padon
-Szóval lógnak-mondtam
-Aztán mit csináltál lyukasórában?-kérdezett tovább anya
-Hát,megkértek,hogy Hollyval meg Sybilel kísérjünk haza egy beteg lányt,azt hiszem Evelynnek hívták
-Ez szép tőled!
-De anya,ez most nem lényges!Inkább az,hogy téged felvettek e abba a cukrászdába?
-Ó,kicsim!Kösz,hogy gondoltál erre!És képzeld felvettek!De majd csak a jövőhéten kezdek
-Ez szuper!
-Kicsim jól vagy?Olyan sápadt az arcod!
-Ó tényleg?!Sybil is mondta,nem hittem,hogy ennyire
-Hát ha rosszul vagy mindenképpen szólj!
-Jó!De most felmegyek megírom a leckém!
-Renben.Apád azt mondta,hogy félt hatra jön,ezért 6-kor vacsi!
-Oké
Mikor felértem a szobámba belenézetem a tükrömbe.És tényleg nagyon fehér voltam.Bár nekem alapból nem olyan barnás a bőrem,most én is megijedtem mi bajom van.Neki estem a biosz leckének.Aztán elkezdtem szédülni,ezért belefeküdtem az ágyamba.Aztán lementem anyának szólni,hogy eléggé rosszul vagyok.Mondta,hogy ha van kedvem és jobban vagyok akkor lejöhetek enni,de ha nem,akkor felhozza a kaját.Mikor felmentem lefeküdtem és valószínű aludtam 1-2 órát,mert mire megébredtem már hármonegyed hat volt.Szóltam anyunak,hogy nem megyek le enni,ezért felhozott nekem egy kis főtt krumplit meg száraz húst.Aztán letusoltam majd mikor visszamentem a szobámba olyan hullafáradt voltam,hogy úgy elaludtam,mint annak a rendje.
Reggel mikor felébredtem 7.55 volt.Kétségbeesetten futottam le,de ekkor láttam,hogy anya és apa a kanapén ült holt nyugodtan.
-Elfogok késni!-kiabálatam
-Édesem!Apád ma telefonált az iskolába,hogy ma nem mész,mert beteg vagy-mondta anya
-Húú-mondta megnyugodva
-Ha én nem is,apu te miért nem vagy még munkában?
-Ma 9-re megyek-válaszolt apa
De ha akarod elmegyek!
-Ne,ne!
-Feküdj még vissza!-mondta anya
És én felballagtam a szobámba.Nem aludtam el megint,mert már nem voltam álmos,hanem csak feküdtem,de olyan jól elvoltam így,hogy észre sem vettem,hogy már fél tíz van.Lementem ettem egy pirítost reggelire.
-Reggel megnéztem a neten,hogy hol van itt az orvosi rendelő,és,hogy kihez tartozunk körzetileg-mondta anya
Bizonyos Dr.Sarah Lewing
-Aha,és ma rendel?
-Igen.Felhívtam,mondta,hogy 10-től van rendelés és mondtam neki,hogy 10.40-re odaviszlek
-Oké,akkor felöltözöm
Miután felöltöztem kinéztem az ablakomon,ami pont a parkra nézett,és láttam,hogy Bes és Justin ott ülnek egy padon
-Szóval lógnak-mondtam
2013. május 17., péntek
10.rész
Mr.Reedburg aki az irdalom tanár jól lehordott minket,hogy késtünk,de miután elmondtuk mi történt elnézést kért,de mondta,hogy legközelebb ezzel indítsunk.Ahogy leültem egy üres helyre Justin mellé.Irodalom órán Shakspear Rómeó és Júliájáról volt szó.Amit félig-meddig kiolvastam,ezért hozzá tudta szólni az órához.Ahogy elnéztem csak én és egypár stréber akik folyton benyalnak a tanárnak Linda és Lewis,olvasta ki a könyvet.De észrevettem,hogy Bes Ronton egyre furcsább és furcsább.Nem mintha eddig nem lett volna az,de most felettébb az volt.Valamit firkálgatott egy csíkos lapra és erősen Justint nézte.
-Gyerekek,mielőtt elmennétek!-szólt Mr.Reedburg
Miss Andrews azt üzeni,hogy elmarad a matematika óra mivel rosszul érezte magát,pontosabban fájt a feje,ezért hazament
Mindenki kitörö örömmek fogadta a hírt.Miután megszólalt a csengő Bes odafuott Justinhoz és elkezdett vele kiabálni.Nem tudta kitalálni miről,mert nem értettem és nem is érdekelt.De ekkor odajött hozzám Sybil:
-Te jól vagy?Olyan sápadt vagy?-mondta aggódalmaskodva
-Nem vagyok rosszul,de igaz,hogy kicsit fáj a fejem
-Skacok nem segítenétek?-de ezt már nem ő,hanem Jade mondta
Elvesztettem a dzsekim!!
-Jó,jó...-mondta én
-Nem,nem jó!-mondta Jade
-Hol láttad utoljára?-kérdezte Sybil
-A színjátszónál
Odamentünk,de nem lett meg.Néztük néztük míg nem a tesiöltözőben hagyta.Jade ezután megköszönte,hogy segítettünk a keresésben.Mikor kiértem a suliból egyből előhalásztam a mobilomat a táskámból és Maggiet hívtam.Leadtam neki a drótot a mai napról
-De ez a Bes csaj,nem gondoltad,hogy nem plázacica csak ezzel álcázza magát?-kérdezte Maggie
-Nem tudom,de nekem is eszembe jutott már ez
De képzeld!A Rewingen ikrek kiszálltak a Odri klubjából
-De tök jó már!
-De amúgy te hol vagy?Nagyon rossz a vétel!!
-A parkba,a suliból jövök haza
-Dehát nem 6 órád van?
-De,de elmarad
Leteszem,majd még beszélünk!Szióka!
-Szióka!
Mikor hazaértem anyu is meglepődött,hogy hamarabb itthon vagyok.Anyu krumplifőzeléket csinált ebédre.
-Valami baj van picim?És tényleg mi volt a suliba?
-Nincs semmi.De az a jó,hogy találtam barátnőket sőt kettőt!! Az egyik neve Sybil,másik neve Holly
-Na látod ennek örülök!
Mr.Reedburg aki az irdalom tanár jól lehordott minket,hogy késtünk,de miután elmondtuk mi történt elnézést kért,de mondta,hogy legközelebb ezzel indítsunk.Ahogy leültem egy üres helyre Justin mellé.Irodalom órán Shakspear Rómeó és Júliájáról volt szó.Amit félig-meddig kiolvastam,ezért hozzá tudta szólni az órához.Ahogy elnéztem csak én és egypár stréber akik folyton benyalnak a tanárnak Linda és Lewis,olvasta ki a könyvet.De észrevettem,hogy Bes Ronton egyre furcsább és furcsább.Nem mintha eddig nem lett volna az,de most felettébb az volt.Valamit firkálgatott egy csíkos lapra és erősen Justint nézte.
-Gyerekek,mielőtt elmennétek!-szólt Mr.Reedburg
Miss Andrews azt üzeni,hogy elmarad a matematika óra mivel rosszul érezte magát,pontosabban fájt a feje,ezért hazament
Mindenki kitörö örömmek fogadta a hírt.Miután megszólalt a csengő Bes odafuott Justinhoz és elkezdett vele kiabálni.Nem tudta kitalálni miről,mert nem értettem és nem is érdekelt.De ekkor odajött hozzám Sybil:
-Te jól vagy?Olyan sápadt vagy?-mondta aggódalmaskodva
-Nem vagyok rosszul,de igaz,hogy kicsit fáj a fejem
-Skacok nem segítenétek?-de ezt már nem ő,hanem Jade mondta
Elvesztettem a dzsekim!!
-Jó,jó...-mondta én
-Nem,nem jó!-mondta Jade
-Hol láttad utoljára?-kérdezte Sybil
-A színjátszónál
Odamentünk,de nem lett meg.Néztük néztük míg nem a tesiöltözőben hagyta.Jade ezután megköszönte,hogy segítettünk a keresésben.Mikor kiértem a suliból egyből előhalásztam a mobilomat a táskámból és Maggiet hívtam.Leadtam neki a drótot a mai napról
-De ez a Bes csaj,nem gondoltad,hogy nem plázacica csak ezzel álcázza magát?-kérdezte Maggie
-Nem tudom,de nekem is eszembe jutott már ez
De képzeld!A Rewingen ikrek kiszálltak a Odri klubjából
-De tök jó már!
-De amúgy te hol vagy?Nagyon rossz a vétel!!
-A parkba,a suliból jövök haza
-Dehát nem 6 órád van?
-De,de elmarad
Leteszem,majd még beszélünk!Szióka!
-Szióka!
Mikor hazaértem anyu is meglepődött,hogy hamarabb itthon vagyok.Anyu krumplifőzeléket csinált ebédre.
-Valami baj van picim?És tényleg mi volt a suliba?
-Nincs semmi.De az a jó,hogy találtam barátnőket sőt kettőt!! Az egyik neve Sybil,másik neve Holly
-Na látod ennek örülök!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)