2013. május 31., péntek

                                                           12.rész
-Hát akkor már értem miért volt olyan fura!-mondta magamban
De úgy megszédültem,hogy le kellett ülnöm az ágyra.Ekkor rápillantottam az órámra és már 10 óra volt.Lementem a földszintre anyuhoz és mondta ha gondolom kimehetek a parkba egy kicsit levegőzni.Ebbe beleegyeztem,mert egyrészt azért,mert tényleg kiakartam menni sétálni,másrészt meg azért,mert szívesen kémkedtem volna Bes és Justin után. Kimentem és még mindig ott voltak.Justin valamiről olyasmiről beszélt,hogy el kell menniük csütörtökön a Ceesly nevű élelmiszerbolt melletti lakótelephez,valami Rosey nevű haverjához.Hát ezen nagy gondolkodóba esetem,mert azt sem tudom,hogy hol van a Ceesly,meg azt sem tudom ki az a Rosey.
-Justin!Justin!Menjünk,mert elkésünk a suliból!
-Hát onnét már igazán elkéstetek-jegyeztem meg magamban
Aztán leléceltek.Hát őszintén szólva nagyon kiakadtam ezen.Két tinédzser aki lóg a suliból,valamit tervez egy Rosey nevű lánnyal és ezt nagyon szánalmas módon próbálják leplezni.Sétálgattam és közben ez kattogott a fejemben.Ahogy mentem észre sem vettem,hogy majdnem nekimentem egy táblának.A táblára ez volt írva:"Corvin Park"
-Aha!Hogy így hívják a parkot!-mondtam magamnak
De ránéztem az órámra és már 10:35 volt.Hazafelé vettem az irányt és ekkor megláttam Mrs.Reed macskáját.Követett engem hazáig majdbeugrott Reed-ék kerítésén.
-Gyere Ski,indulunk!-mondta anya
-Jó!
Anya odadta a kocsikulcsot,hogy menjek ki és nyissam ki a akocsiját,mert ő még elmegy vécére.Anya is kijött és elindultunk.Anya és apa már nagyjából felderítették a várost,és ki is igazodnak.Én viszont nem.Szóval,odaértünk a rendelőhöz,ami egy nagy hosszú utca közepén van.Beültünk a váróba,ahol odajött hozzánk az asszisztensnő,Judy.
-Mi a neve a lánynak?-kérdezte nő
-Skylar O'Connor-válaszolt anyu
-És hol született?-kérdezte Judy sietősen
-Chicagoban-mondtam anyu helyett én
-Aha!Szóval chicagoiak!-mondta undokan az asszisztens
Két beteg bement előttünk aztán jöttem én.A doktornő,Sarah magázódott velem és ugyanakkor tegezett is.Utálom az ilyen felnőtteket!

2013. május 20., hétfő

                                                             11.rész
-Aztán mit csináltál lyukasórában?-kérdezett tovább anya
-Hát,megkértek,hogy Hollyval meg Sybilel kísérjünk haza egy beteg lányt,azt hiszem Evelynnek hívták
-Ez szép tőled!
-De anya,ez most nem lényges!Inkább az,hogy téged felvettek e abba a cukrászdába?
-Ó,kicsim!Kösz,hogy gondoltál erre!És képzeld felvettek!De majd csak a jövőhéten kezdek
-Ez szuper!
-Kicsim jól vagy?Olyan sápadt az arcod!
-Ó tényleg?!Sybil is mondta,nem hittem,hogy ennyire
-Hát ha rosszul vagy mindenképpen szólj!
-Jó!De most felmegyek megírom a leckém!
-Renben.Apád azt mondta,hogy félt hatra jön,ezért 6-kor vacsi!
-Oké
Mikor felértem a szobámba belenézetem a tükrömbe.És tényleg nagyon fehér voltam.Bár nekem alapból nem olyan barnás a bőrem,most én is megijedtem mi bajom van.Neki estem a biosz leckének.Aztán elkezdtem szédülni,ezért belefeküdtem az ágyamba.Aztán lementem anyának szólni,hogy eléggé rosszul vagyok.Mondta,hogy ha van kedvem és jobban vagyok akkor lejöhetek enni,de ha nem,akkor felhozza a kaját.Mikor felmentem lefeküdtem és valószínű aludtam 1-2 órát,mert mire megébredtem már hármonegyed hat volt.Szóltam anyunak,hogy nem megyek le enni,ezért felhozott nekem egy kis főtt krumplit meg száraz húst.Aztán letusoltam majd mikor visszamentem a szobámba olyan hullafáradt voltam,hogy úgy elaludtam,mint annak a rendje.
Reggel mikor felébredtem 7.55 volt.Kétségbeesetten futottam le,de ekkor láttam,hogy anya és apa a kanapén ült holt nyugodtan.
-Elfogok késni!-kiabálatam
-Édesem!Apád ma telefonált az iskolába,hogy ma nem mész,mert beteg vagy-mondta anya
-Húú-mondta megnyugodva
-Ha én nem is,apu te miért nem vagy még munkában?
-Ma 9-re megyek-válaszolt apa
De ha akarod elmegyek!
-Ne,ne!
-Feküdj még vissza!-mondta anya
És én felballagtam a szobámba.Nem aludtam el megint,mert már nem voltam álmos,hanem csak feküdtem,de olyan jól elvoltam így,hogy észre sem vettem,hogy már fél tíz van.Lementem ettem egy pirítost reggelire.
-Reggel megnéztem a neten,hogy hol van itt az orvosi rendelő,és,hogy kihez tartozunk körzetileg-mondta anya
Bizonyos Dr.Sarah Lewing
-Aha,és ma rendel?
-Igen.Felhívtam,mondta,hogy 10-től van rendelés és mondtam neki,hogy 10.40-re odaviszlek
-Oké,akkor felöltözöm
Miután felöltöztem kinéztem az ablakomon,ami pont a parkra nézett,és láttam,hogy Bes és Justin ott ülnek egy padon
-Szóval lógnak-mondtam

2013. május 17., péntek

                                                             10.rész
Mr.Reedburg aki az irdalom tanár jól lehordott minket,hogy késtünk,de miután elmondtuk mi történt elnézést kért,de mondta,hogy legközelebb ezzel indítsunk.Ahogy leültem egy üres helyre Justin mellé.Irodalom órán Shakspear Rómeó és Júliájáról volt szó.Amit félig-meddig kiolvastam,ezért hozzá tudta szólni az órához.Ahogy elnéztem csak én és egypár stréber akik folyton benyalnak a tanárnak Linda és Lewis,olvasta ki a könyvet.De észrevettem,hogy Bes Ronton egyre furcsább és furcsább.Nem mintha eddig nem lett volna az,de most felettébb az volt.Valamit firkálgatott egy csíkos lapra és erősen Justint nézte.
-Gyerekek,mielőtt elmennétek!-szólt Mr.Reedburg
Miss Andrews azt üzeni,hogy elmarad a matematika óra mivel rosszul érezte magát,pontosabban fájt a feje,ezért hazament
Mindenki kitörö örömmek fogadta a hírt.Miután megszólalt a csengő Bes odafuott Justinhoz és elkezdett vele kiabálni.Nem tudta kitalálni miről,mert nem értettem és nem is érdekelt.De ekkor odajött hozzám Sybil:
-Te jól vagy?Olyan sápadt vagy?-mondta aggódalmaskodva
-Nem vagyok rosszul,de igaz,hogy kicsit fáj a fejem 
-Skacok nem segítenétek?-de ezt már nem ő,hanem Jade mondta
Elvesztettem a dzsekim!!
-Jó,jó...-mondta én
-Nem,nem jó!-mondta Jade
-Hol láttad utoljára?-kérdezte Sybil
-A színjátszónál
Odamentünk,de nem lett meg.Néztük néztük míg nem a tesiöltözőben hagyta.Jade ezután megköszönte,hogy segítettünk a keresésben.Mikor kiértem a suliból egyből előhalásztam a mobilomat a táskámból és Maggiet hívtam.Leadtam neki a drótot a mai napról
-De ez a Bes csaj,nem gondoltad,hogy nem plázacica csak ezzel álcázza magát?-kérdezte Maggie
-Nem tudom,de nekem is eszembe jutott már ez
De képzeld!A Rewingen ikrek kiszálltak a Odri klubjából
-De tök jó már!
-De amúgy te hol vagy?Nagyon rossz a vétel!!
-A parkba,a suliból jövök haza
-Dehát nem 6 órád van?
-De,de elmarad
Leteszem,majd még beszélünk!Szióka!
-Szióka!
Mikor hazaértem anyu is meglepődött,hogy hamarabb itthon vagyok.Anyu krumplifőzeléket csinált ebédre.
-Valami baj van picim?És tényleg mi volt a suliba?
-Nincs semmi.De az a jó,hogy találtam barátnőket sőt kettőt!! Az egyik neve Sybil,másik neve Holly
-Na látod ennek örülök!

2013. május 14., kedd

                                                                9.rész
Reggel pontban 7.15-kor keltett anyu.Ilyen gyorsan még életemben nem keltem ki az ágyból.Reggelire müzlit ettem.Aztán felvettem az új pólóm meg egy farmert arrra egy pulcsit meg az egyik vékonyabb kabátomat,mert a farmerdzsekit nem akartam.Anyával elindultam a parkon keresztül a suliba.Anyu azért jött,mert néhány paírt alá kellett írnia.Ahogy mentünk mondta,hogy ma megy állásinterjúra egy cukrászdába.Mikor odaértünk egyből az igazgatóhoz mentünk.Akit Mr.John Druwas-nak hívnak.Egy kicsit bunkón anyutól ilyeneket kérdezgetett:
-Mi a leánykori neve?
-Lisett Johson
-És a férjezett?
-Lisett O'Connor
-A gyerek teljes neve mi?
-Skylar O'Connor-de erre már a választ én adtam

-Itt kell aláírni-aztán anyu kezébe vágott egy tollat

Azután odajött a sokkal barátságosabb osztályfőnököm aki váltott velünk egypár szót.Nagyon szimpi volt a neve Miss Ariana Jarott.A haja barna volt a szeme kék.Ahogy elnéztem nem lehetett több 22 évesnél.Visszament a tanáriba egy frissen kinyomtatott papírért.

-Itt van az osztálynévsor meg a tanáraid neve.Leírom nektek az összes nevet.
A lányok:(Én nem sorrendben írom őket)              A Fiúk:

1.Linda Zolaar                                                        Oliver Pay

2.Tiffany Wertal                                                    Lewis Walon

3.Zoe Morymall                                                   Jack Suliwan

4.Dina Larson                                                       David Loon

5.Holly Jobbson                                                  Harry Darleeng
6.Sybil Ferly                                                       Maximilian Yerc
7.Bes Ronton                                                       Zayn Lugatoo
8.Hanna Miwon                                                Adam Hitts
9.Erica Smith                                                     Aron Sebeets
10.Leah Meyfild                                                Ted Willson
11.Jade Tompson                                              William Redweeg

12.Lisa Davidson                                                    Justin Breewa
A tanárok:
Donna Andrews      fizika,matek
James Lavynus         biológia
Tina Logus               kémia
Ariana Jarott         osztályfőnök,háztartástan,dráma
Donovan Reanolds         informatika
Jason Blue                 töri,földrajz
Sandra Blue                       tesi
Bobb Car                         tesi
Belinda                            Greecy
Aztán bekísért a terembe ahol bemutatott a többieknek
-Gyerekek!
Ő itt az új osztálytársatok Skylar O'Connor Chicagoból-szólt Miss Jarott

-Sziasztok!
-Na nézd már ott az új csaj-szólt egy fiú akiről kiderült,hogy Adam
-Gyerekek!
Üljetek le Miss Andrews mindjárt megérkezik-mondta Miss Jarott
-Nézd,ott egy hely Bes mellett! Foglalj helyet!
-Köszönöm!
Elfelejtettem mondani,hogy amikor beléptem az osztályba olyan erős parfüm szag volt,hogy el sem lehet azt mondani.Hamar kiderült,hogy kik a plázacicák.Lisa,Bes és Tiffany.
-Na és új csaj milyen ott Chichagoba?-kérdezte Lisa

-Jóó.....-válaszoltam 
Aztán bejött Miss Andrews
-Jó reggelt gyerekek!-mondta
-Jó reggelt Miss Andrews!-válaszolt az osztály unottan

Elkezdtük a matekot.Nagyon unalmas volt valamit a négyzetgyökökről tanultunk.Aztán jött a biosz és az állatokról tanult ami érdekelt.Aztán szünetben odajött hozzám Tiffanny aki történetesen a "szekrény szomszédom" lett.

-Ha azt hiszed menő lehetsz akkor felejts el-mondta Tiffany
-Miért te itt az vagy?
-Te ugye hülyülsz?! Itt mindenki szerint menő vagyok a barátnőimmel együtt Lisaval és Bessel
-Kussolj el!Különben is tesi lesz és jól tudod,hogy még át kell öltöznünk

-Tévedsz!Lehet,hogy neked átkell de nekem nem.Ugyanis felmentésem van
Aztán gyorsan elhúztam.Olyan gyorsan futottam,mivel eltévedtem és már késésben volt,hogy belementem Sybilbe.
-Bocsi! Nem dirket volt csak annyira siettem,hogy...
-Semmi baj!Amúgy én Sybil vagyok,Sybil Ferly
Lehet nem vettél észre én vagyok a csaj az utolsó padban
-De észre vettelek!

-Látom összeütköztél a plázacicákkal
-Hát jól kifogtam őket,Tiffanyival egymás melllett van a szekrényünk,Bes meg a padtársam
És még barátaim sincsenek
-Én szívesem leszek a barátod-mondta Sybil
-Az én barátnőm Holly
-Őt láttam,kedvesnek tűnik
-Majd később dumálunk,de most menjünk,mert te még nem ismered a tesitanárokat
Gyorsan átöltöztem aztán kiderült,hogy ott az a tempó túl lassú
-Miss.....Miss-kezdte el Mr.Car

-O'Connor!-vágtam rá
-Legyen szíves legközelebb gyorsabb lenni!
-Úgy lesz tanár úr!
Tesi egész jó volt,távol ugrás volt és én 3m 70-et ugrottam.A rajz óra meg......Valami brutál volt.A tanár 20 percet (20 percet!!!!!) magyarázott arról,hogy mitől más a B-s ceruza,mint a HB-s fajtájú.Utána valami ember félet kellett alkotni de én egész órán csak firkálgattam.

A lyukasóra következett.Olyankor minden diák a színjátszó szakkör és a dráma óra termében van ahol vannak fotelek kanapék.És ott beszélgetnek esznek.Én is leültem aztán odajött hozzám Sybil meg Holly.Beszélgetni kezdünk de úgy 10 perc múlva bejött egy tanár és közvetlenül odajött hozzánk hármunkhoz.

-Lányok!-szólt a tanár
Valaki hazakísérné Evelynt,mert nagyon rosszul van,itt laknak az iskola mellett.
-Persze,persze-mondta Holly

Ugye nem baj Skylar?
-Nem,nem nem az menjünk
Evelyn nagymamája engedett be minket.Aztán mondta,hogy maradjunk ott náluk egy kicsit,mert csinálni szeretne nekünk egy szendvicset.Megköszöntük majd mire észbe kaptunk már menni kellett,mert következett az irodalom.

2013. május 12., vasárnap

                                                                    8.rész
Azután még tévéztem 22.30-ig.Reggel félnyolckor keltem.Anyu omletet csinált reggelire,ehhez kellett a tojás.Bár én azt ki nem állhattam mot félig megettem.Nem szokásom reggel,de most kivételesen letusoltam.Aztán anyu meg apu odajött hozzám
-Édesem,ma anyáddal azt gondoltuk,hogy elmehenténk vásárolni
-De apu vasárnap van! Milyen üzlet van ilyenkor nyitva?
-Itt Seattleban vasárnap is nyitva vannak a boltok csak nem olyan sokáig!-fűzte hozzá anyu

-Klassz!

-Akkor mehetünk?-kérdezte tőlem apu
-Persze!

Beültünk a kocsiba és elindultunk a pláza felé.
-Szívem,biztosan erre kell menni?-kérdezte anya
-Amennyire csak tudom igen
Aztán már úgy 20 perc után már eléggé úgy tűnt,hogy eltévedtünk
-Te apa,ne haragudj,de szerintem mi eléggé csak rossz fele megyünk

Kavarogtunk,míg végül anyu le nem intett egy útépítőmunkást.

-Kérem!Megtudná mondtani pontosan merre van a pláza?
-Forduljon itt be jobbra!-válaszolta röhögve
Ahogy befordultunk tényleg ott volt.Csak éppenséggel parkoló nem volt.Apa mondta,hogy menjünk oda a bejárathoz ő addig keres egy helyet.Apu 10 percig keringett aztán csak talált szabad parkolót.Mikor bementünk egy órásia folyosó tárult elénk telis-tele üzletekkel.Anya látott nekem egy szép farmerdzsekit és azonnal meg is vette nekem.
-Nem lenne baj ha én bemennék ebbe a papírboltba?-kérdezte anya
-Nem-felelte apa

Mikor kijött javasolta,hogy ezen a szinten nézzek körbe egyedül és érjek vissza ehhez a padhoz 10.20-ra.Bementem egy cipőboltba ahol vettem egy zárt cipőt meg egy nyitottat.Plussz még egy Hupikék törpikés felsőt.Most az ilyen rajzfilmes pólók Mag szerint a vagányak.Pont 10.20-ra odamentem a padhoz.Apa és anya már ott volt.

-Mi szépet vettél kicsim?-kíváncsiskodott anya

-Hát két cipőt meg egy pólót.Amikor hazaértünk anya odadta az órarendemet amit az nap küldtek e-mailban a sulitól.Így néz ki:
Hétfő                      Kedd                                     Szerda         Csütörtök            Péntek

Matek                   Töri                                          Kémia         Irodalom-nyelvtan    Spanyol

Biosz                      Földrajz                                  Lyukas              Töri                          Biosz

Tesi                        Technika                                 Informatika   Biosz                          Rajz

Rajz                        Spanyol(ezt választottam)        Dráma        Fizika                          Földrajz

    Lyukas                    Matek                                        Irodalom          
Irodalom                  Lyukasóra                                  Háztartástan   
Matek                   Biosz                                                    Kémia                           

                              Irdalom-nyelvtan                                            
Ez ám a szemétség! Hétfőn kettő matek! De legalább itt van lyukasóra.Ezt Maggienak is elküldtem  és ő is csodálkozott ezen a dupla matekon meg a lyukasokon.Aztán hallottam,hogy a mobilom azt jelzi,hogy jött egy SMS-em.

Maggie:Szia!

Skylar:Hahó!

Hogy vagy?
M:Kösz meg vagyok.Hát te?

S:én is.Képzeld ma voltam anyuékkal vásárolni,vettem magamnak egy zárt meg egy nyitott cipőt és egy Hupikék törpikés pólót ami szerinted olyan menő
M:Az tök jó!Képzeld ma összeveszetem Valerivel
S:De miért?

M:Először is nem jött el a Juiceba pedig úgy volt,hogy 3-kor ott találkozunk.
Másodszor:Hallottam,hogy kibeszél az egyik barátnőjével.
S:Jaj Mag!
M:De nem vagyok szomorú!Mert te mindig itt leszel ha nem lóghatok veled!

S:Ez a beszéd!Jó tudni,hogy te azóta sem lettél más
M:Te se!
S:Annyira izgulok a holnap miatt!
M:Azt elhiszem!
Amúgy ott is spanyolt tanulsz?
S:Csak is!
Bocs mennem kell mert még meg kell írnom a házim
M:Minek?! Amúgy se jönnek rá ha nincs meg

S:Igaz is

De tényleg megyek,mert a szomszédék meghívtak,hogy vacsizzunk náluk

M:Szia!A holnapról meg részletes beszámolót!
S:Úgy lesz!

Amikor átmentünk Reedékhez vacsira nagyon jól szórakoztunk.Mondták,hogy a fiúk, kollégista.Jót beszélgettünk.És mondták ha bármi kell akkor csak szóljunk.Tényleg nagyon kedvesek
                                  Itt a póló amit kaptam.Lehet így kicsinek látszik,de igazából egy                                                              kicsit nagy is

                                        Itt pedig a cipő


                                                                  7.rész
Ma délelőtt kijött egy pasas bekötni a telefon meg a wifit.Persze mondanom sem kell,hogy késett másfél órát ami miatt anyu tiszta ideg volt.De végül is megcsinálta és már van netünk.Mikor be lett kötve a telefon azonnal hívtak minket a nagy reklámcégek.Hogy akar e üdülni,meg ilyen termék olyan termék.....Aztán apa javasolta,hogy derítsem fel a környéket,nézzem meg merre a van a suli meg a boltok.A sulihoz tőlünk egy parkon keresztül vezet az út.Mikor anyunak mondtam mondta,hogy majd mehetek biciklivel is,meg gyalog vagy esetleg busszal,mert itt a diákoknak nagy kedvezmény jár a jegyhez,bérlethez.Viszont a bevásárlóközpont eléggé messze van,szóval nem lehet csak úgy leugrani a közértbe,mint Chicagoba. A plázába közelebb el lehet menni busszal,de annyi szatyorral nem tudom,hogy akarom e.A suli hatalmas! Valószínű el fogok tévedni majd az első nap.Aztán amikor hazaértem 3 óra fele anyu szólt,hogy Maggie keresett,és már a vezetékesen,mivel szóltam neki,hogy már délután azon is hívhat.

-Kérte,hogy majd hívd vissza!-mondta anya

-Jó most vissza is hívom!
Ahogy tárcsáztam a számot gondolkoztam rajta,hogy vajon mit is akarhat.
-Szia Maggie!-mondtam én

-Hali Ski!A mamád mondta,hogy kerestelek?
-Igen Ő.De mi a baj?
-Tudod volt az a lány aki tavaly jött a suliba és más könyvei voltak,és a haverod volt
-Jenna?
-Igen

Szóval tudod mondta,hogy neked adta a régi biosz könyvét,hogy tudja készülni még az egyik dolgozatra,amit én nem is értettem,mert neki akkor 2.-as könyve volt?
-Aha
-Még meg van az a könyv?
-Persze, épp most szedtem elő.De miért kell?
-Mert most szóltak róla,hogy jövőre más könyvek lesznek és nekünk később adtak olyan papírt amin meg lehet rendelni és nagyon lemaradna az osztály emiatt a könyv próbléma miatt ezért akkor legalább a bioszt odaadhatnád.Meg amúgy is mondták,hogy ha tudunk akkor kölcsön is kérhetünk.
-Jó majd el postázom.Amúgy nekem itt ugyanolyan könyveim lesznek,mint a régi suliba és apa beszélt is az igazgatóval és semmiben sem vagyok lemaradva szerencsére.
-Akkor köszi!Csak ezt akartam.Amúgy mi van veled?
-Á,semmi.A hapsi aki jött bekötni a telót meg a wifit az szépen elkésett.Most meg elvoltam megnézni a környéket

-És szép?
-Az.A sulihoz egy parkon keresztül vezet tőlünk az út.De sajnos a pláza és az élelmiszer áruház messze van tőlünk
-Az jó,hogy egy parkon visz az út!Akkor mehetsz bicajjal is!Megpersze gyalog
-Sőt még busszal is!
-Busszal?
-Igen,mert itt kedvezményes a jegy meg a bérlet a diákoknak.Bár a busz kerülővel megy,anyu mondta,hogy majd ha beköszönt a tél akkor menjek azzal,mert úgy kényelmesebb.
-Bocsi Skylar nekem mennem kell!Majd holnap hívlak még
-Jó-jó!Szervusz!
Utána szóltam anyunak erről a tankönyv dologról és máris hozott egy dobozt amiben feladhatnám.
-De anyu,tudod merre van itt a posta?Mert amikor elmentem itt a közelbe nézelődni akkor nem láttam postát
-Semmi baj kicsim!Majd ha hétfőn jön a postás megérdeklődöm
-Akkor szupi!
Ekkor csengettek.A szomszédnő volt,Mrs.Jessica Reed.Ő a férjével Bobbal és  a fiával Daniel-el lakik itt.Megkérdezte,hogy tud-e valamibe segítni.Anyu mondta,hogy ha tudna adni akkor pár szem tojás kéne.Hozott is nekünk.Anyu úgy láttam nagyon jól kijött a középkorú nővel.Egyébként ők  a jobboldali szomszédaink.Balról fiatal élettársak vannak.Onnan tudom,hogy nem házasok,hogy a hölgy neve előtt nincs az Mrs. rövidítés,és amikor láttam őket együtt a kertjükbe nem volt rajtuk gyűrű.A férfi neve Elzar az élettársáé meg Marilyn.Anya mondta,hogy ő nem nagyon akarja őket zavarni,mert ahogy elnézi nekik ez életük legszebb időszaka.Ez idő alatt apu fent dolgozott a számítógépén.Mivel egy vállalat "menedzsere" üzleti e-mailokat intézett.Vacsorára sültkrumpli volt ketchuppal.

2013. május 10., péntek

                                                               6.rész
Mikor beszálltam az autóba anyuék az új sulimról beszélgettek.Aztán jött egy SMS-em Maggietől:

Maggie:Élvezed az utat?

Skylar:Hát....egy cseppet uncsi.Te most a fogászaton vagy?
M:Aha:(Olyan sok ember van itt,még száz év mire sorra kerülök.....
S:Tudod Mag,a normális emberek nem várják,hogy sorra kerüljenek
M:Ezért nem leszek én soha normális...:D
S:Amúgy ezután még vissza mész a suliba,vagy anyukád egész napra kivett?
M:Nem pont vissza érek matekra.Sajnos!
S:Ó,de nézd a jó oldalát!
M:De hát ennek mi a jó oldala?!
S:Igaz is!Amúgy mi is a bajod?
M:Nem tudom,már csütörtök óta fáj valamiért a fogam...:(
S:Sajnállak!
M:Skylar,nem tudom tudsz e róla,de otthagytad a karkötőd
S:Tudom,direkt!Neked!Hord!:P
M:Na végre!Szólítanak!Majd hívj oké?

S:Oké!Szióka!

Utána elkezdtem zenéthallgatni.Aztán anyu mondta apunak,hogy ő éhes nem tudja-e,hogy a közelben van-e étterem.Aztán apu azt felelte,hogy ő nem tudja.Aztán úgy 2 km-mel később megláttunk egy Mekit.Én azonnal kiabáltam,hogy álljunk meg.Ettem egy jó nagy csirkeburgert,meg egy Fantát ittam,aztán "desszertnek" meg egy áfonyás muffint.Elindultunk.

-A következő lehetőségnél fordulj balra!-szólt a GPS

-Már csak 7 km!-szólt apu
Aztán megérkeztünk.Úgy 6 óra körül lehetett.
-Hát itt vagyunk!-mondta apu
-E...Ez a mi házunk?!
-Igen szívecském!
Bementünk,és a bútoraink már teljesen ki voltak rakva,csak azok a cuccok nem amiket én Maghez vittem.
-Hát ez gyönyörű!-ámélkodtam
Anyu első útja a konyhába vezetett.Azért volt már kipakolva,mert mikor én Maggieknél "nyaraltam" anyuék már kipakoltak.Itt volt emeletünk,az én szobám is ott volt.Kétszer akkor volt,mint az előző!Felmentem és kicuccoltam a bőröndömből.Úgy 2 óra alatt végeztem.

-Anya,apa!Nem bánnátok,ha felhívnám Maggiet,hogy megérkeztem?
-Nem kicsim!Hívd csak nyugodtan!-mondta anya
-Szia Maggie! Megérkeztünk!
-Jaj szia Skylar!Már alig vártam,hogy hívj!
-Mi van a fogaddal?
-Azt mondták,hogy csak begyulladt egy kicsit az ínyem,de mondta a doktornő,hogy ez hamar elmúlik.És adott is egy ilyenre való speckó fogkrémet.
-Húú,most megnyugtattál!
Na és miújság a suliban?
-Hát nem sok,mindenki hiányolt

-Ó,tényleg?Még Amber is?
-Hát azt nem tudom de már új sminkészletük van,benne új szemhéjfestékkel
-És most,hogy nem vagyok kivel fogsz lógni?
-Nem tudom..Ma Valerivel lógtam,valószínű vele

-Akkor ő lett a "pót" én?
-Jaj,menj már!Téged senki nem pótolhat!
-Pedig már kicsit féltem!
-Ne már!
-Anyuék itt előre kipakoltak míg én nálatok voltam!Szóval szinte semmi dolgom nem volt csak a szobám!

-Az csúcs!Figyu Ski,nekem mennem kell már megint Remondék!

-Na ne,már megint a gép!-mondtam nevetve
-Az!
-De nekem is mennem kell,mert még felhívom a nagyimat!Szia!

-Szia!
Miután felhívtam a mamát anyu csinált vacsira egy kis virslit.Nagyon jól esett.Megmondom őszintén már alig várom a hétfői tanítást.Nem tudom mi lett velem,egyszer csak nem várok a pénteket,de a hétfőt igen.....

2013. május 8., szerda

                                                             5.rész
Nagyon jól sikerült a szívatás!!Szóval ott sminkeltek, a tükör előtt, én meg nagyon bevízesztem a kezem,és felétartottam a szemhéjfestéküknek.Mag pedig úgy tett mintha véletlenül leverte a volna a szemhéjfestéket,ráadásul úgy,hogy a földön volt a festék része.Erre olyan sikoly tört ki a lány wc-be,hogy nem lehet szavakkal kimondtani.De az édes kis libák kimentek,és azonnal beköptek Mrs.Demmernek.Mondta,hogy most megússzuk,de legközelebb fegyelmi.Szóval valami gyengébb szívatás kell legközelebbre.Ma később megyek haza Maggieghez haza,mert még a nagyitől el kell búcsúznom.Ezért suli után egyből rohantam a buszmegállóhoz,majd amikor leszálltam,vettem neki egy csokor virágot meg egy bombon.
-Hiányozni fogsz kicsim!-mondta a mama
-Te is,de majd mindig felhívlak,meg majd eljövök!
-Vigyázz magadra!
Úgy 5 óra magasságában lehettem Maggieknél,ahol már megint "szomszédtalálkozó" volt.Csak azt dumálták,hogy a jobb szomszédnál eltűnt valami.Felmentem a szobába és összeraktam a cuccom.

-Hát,gyorsan elment ez a pár nap-sóhajtott Maggie
De nem vagyok szomorú,mert tudom,hogy tartod velem majd a kapcsolatot
-Aha!
-Amúgy ma apu főz vacsit!Ezért hoztam egy kis sült krumplit neked a sarki étteremből

-Miért?Mert annyira rosszul főz?

-Nem,csak annyira keveset!
-Köszi!-amúgy is megkívántam
Amúgy nem baj,hogy nem voltunk a Juiceban?
-Nem,de még most is lemehetünk
-Oké,hozom a kabimat!
Én ittam egy jó csokis shaket,Maggie pedig egy epreset.Dumáltunk az emlékekról meg minden.Otthon megírtuk a házit,aztán kicsit Activityztünk.
-Amúgy anyuék holnapra kikértek a suliból.Reggel 11-kor indulunk.
-Anyukádék mondták,anyuék aznap engem is kivettek,mert amúgy is orvoshoz megyek
Ez volt az a péntek amit életemben először nem vártam.Másnap 11-kor egyikünk sem volt szomorú,ez így volt jó.

2013. május 3., péntek

                                                                    4.rész
A tegnapi jó kis vacsora után megnéztünk még egy filmet,aztán tízkor lefeküdtünk.Reggel fél 7-kor keltünk,mert Mag apukája mondta,hogy elvisz minket a suliba.Reggel bacont ettünk,ami nagyon jól esett,mert este kicsit megéheztem.
-Milyen nap van?-kérdezte Maggie
-Csütörtök-válaszolt Mrs.Dorween
Lányok van egy jó hírem számotokra!Ma reggel telefonáltak az iskolából és mondták,hogy ma elmarad az utólsó 2 óra.
-Na és miért?-kérdeztem
-Valami ellenőrzés lesz,és óra közben folyton a termet néznék és ez zavarná az órát ezért inkább nem tartják meg azokat.
Maggie,kicsim neked mi az utólsó órád?
-Földrajz
-Hát neked Skylar?
-Nekem spanyol

-Anya,nem bánnád,ha a tanítás után elmennénk a Juiceba?
-Nem,de érjetek haza legkésőbb 3-ra,mert még a leckét is meg kell írnotok.
Én csak 5 után érek haza,apád pedig csak 6 óra után.
Mikor Mr.Dorween kitett minket a suli előtt arra gondoltam meg kéne szívatni az egyik plázacicát.Plázacicák névsora:
Odri McCratny
Amber Rewingen
Ashely Rewingen
Diana Smith
Mindenki utálta őket.Javasoltam ezt Maggienek és ő is benne volt.
-Mi lenne,hogy ha amikor a mosdóban sminkel direkt levernénk a púderüket,meg a szemhéjfestéküket?-javasolta Mag
-Aha ez jó de honnan tudjuk mikor mennek a be mosdóba,mivel más az órarendünk-kérdeztem
-Egyszerű.Ők minden szünetben ott sminkelnek
-Akkor asszem ezt megdumáltuk
Mi lenne ha a 3 óra utáni szünetben csinálnánk?
-Oké,nekem az jó
-Nekem is csak akkor nagyon gyorsan kell öltöznöm,mert második órám tesi
-Jó
De menjünk,mert nekem matek lesz Mrs.Alendoreval,és ha tőle kések.....
-Igaz is,menjünk!
Aztán óra után,siettem a kémialaborba,mert az a suli másik felében van és nekem az első órám meg fizika és fizika terem meg a suli keletei részében van,míg a kémia a nyugatiban
Aztán tesin futottunk meg kötelet másztunk.Az egyik csaj Missy rosszul lett én meg elkíértem az orvosiba.Utána,meg akkorát estem a tornaterem küszöbébe,hogy ki se lehet mondtani.Mondta az edzőnő,hogy már ne dekkolja a padon,hanem öltözzek át,mert már csak 10 perc van az órából.Hát hála az esésnek,ami igazából mű volt.Én öltöztem fel legelőbb és óra után siettem a földszinti mosdóhoz.Ott voltak.Maggie is meg a plázamajmok,akarom mondani cicák is.
                                                                      3. rész


Miután megírtuk a fizika leckét,Maggie bekapcsolta a laptopját.Megakarta nézni az e-mail fiókját.De csöngettek.
-Ki lehet az?-kérdezte én
-Nem tudom mindjárt megkukkantom-válaszolt Mag
Maggiéknél nincs emelet.Igazából nálunk a padlás az "emelet".
-Amúgy hány szomszédotok van?-kíváncsiskodtam
-Hát jobb felől van egy fiatal házaspár,valami Betty és Benjamin él ott,aztán a baloldalon egy középkorú férfi a feleségével,Mr.Thomas Remond,és Mrs.Taylor Remond
Hát Mr.Remondt volt az!Valami difi volt a gépével és gondolta "kiérthet a géphez jobban,mint a kamaszok?!".Én értettem hozzá egy fikarcnyit meg Mag is.Bementünk hozzájuk.Hát már az ő szomszédjaik is ott sereglettek.Aztán Maggel akkorát röhögtünk,hogy majdnem hasra estünk!Csak a kétbalkezes Mrs.Remond kihúzott egy vezetéket!Hát igen....Ilyenkor szembesül azzal a kamasz,hogy az ilyen korosztály,a középkorúak csoportja egy rakás szerencsétlenség ha a gépről van szó,a tinik meg meg kenik-vágják az ilyesmit.Ez bizonyítja azt is,hogy a mi korosztályunk minden olyan dolgot tud amit nem kéne.És én itt most elsősorban a durvább oldalakra gondolok.Aztán Maggie felajánlotta az anyukájának,hogy ő főzi a vacsorát.Kérdeztem,hogy beszállhatok e .Mondta,hogy persze,mert egy kis segítség számára mindig jól jön.Betette a húst a sütőbe,addig csináltuk a köretet,meg az előételt,mert Dorweenék úgy szokták.Nekem ezzel semmi bajom nem volt.Míg ezzel bíbelődtünk-bajlódtunk addig a hús bent a volt a sütőben.És,mint a filmekben így egymásra néztünk és egyszerre mondtuk
-A hús!
Szaladtam gyorsan a sütőhöz,szerencsére nem lett semmi baj,csak a vártnál egy icipicit jobban megpirult.Aztán tálaltunk!Nagyon gusztán nézett ki,akár egy étteremben.Maggie örökölhette ezt a főzést,mert anyukája felszolgálógént dolgozik.És most Ő lett a hónap dolgozója.
                                                                   2.rész
Maggie szülei,Mr. és Mrs.Dorween felajánlották,hogy segítetenek összepakolni.Hát nem tagadom,anyuék nagyon örültek mikor ezt mondta nekik Mag anyukája.Apu és Mag apukája,Drew levitték a nagyobb holmikat,mint a szekrény és az én ágyam.Maggie és én pedig "összecsomagoltuk" az én szobámat.Anyu és Rachel(Mag anyukája) a konyhát "rakták dobozokba".
-Hiányozni fogtok!-mondta Rachel
-Jaj,ne is mond,ti is,meg lányok is egymásnak
Mivel apu úgy döntött,hogy "részletekben" fogunk átköltözni,ezért szerda reggelre hívta költöztetőket.Szívesen megnéztem volna és is a házat csak sajnos iskola volt.
-Te,Lisett-mondta Rachel
Most Skylar egy matracon aludna itthon ugye?
-Igen-válaszolt anyu
-Hát mi lenne,hogy ha az elkövetkezendő 5 napban Skylar nálunk aludna?
Szerintem amúgy is még egy kis időt hadd töltsön el Maggieval.
-Nagyon rendes vagy Rachel,de ezt biztos tudjátok vállalni?
-Igen,így szeretném nektek meghálálni az utóbbi 3 évet
Mivel egyszer Maggiéknél csőtörés volt,és hozzánk jöttek 1 hétre lakni.
-Hát jó-felelt anyu
Amúgy is még van egy-két ruhája amit nem csomagolt el,meg még van törölköző meg egyebek
-Akkor megegyeztünk!-mosolyodott el Mrs.Dorween
Mikor elmondta anyu nekem a hírt,hát nagyon boldog voltam!Úgy örültem,hogy még szórakozhatok egy jót a legeslegjobb barátnőmmel!Miután ők haza mentek,én elrakaodtam a ruháimat amit viszek a hozzájuk.Mrs.Dorween külön kérte,hogy csak azt vigyek,mert ő tud adni.Délután anyuék ki is vittek hozzájuk.Után elmentünk a parkba,csak sajnos 5-re vissza kellett jöjjünk,mert még ránk várt a házi feladat
                                                                     1. rész
Ma reggel 6-kor megint szólt az ébresztőm.Persze nagyon nehezen keltem.Lementem reggelizni.De visszafordultam a köntösömért,mert kicsit hűvös volt.
-Szia anyu!-köszöntem
-Szia kicsim! Jól aludtál?
-Aha
-Te kicsim,hánykor érsz ma haza?Mert apáddal meg akarunk veled valamit beszélni
-Hát úgy félhárom felé.Az jó?
-Igen,apád úgy is csak,5-6 óra fele ér haza

Mit kérsz?
-Csak müzlit
Ekkor léptem és kivettem a konyhaszekrényből a müzlit meg a müzlis tálat.Persze szokásomhoz hívemón mellé öntöttem.A tejet is meg a müzlit is.
-Na én megyek öltzöni!-mondtam én
-Jó!
Mikor felöltöztem elbúcsúztam anyutól és mentem is.Biciklivel járok suliba.Mikor lelakatoltam a biciklimet,odajött a tárolóhoz a legjobb barátnőm Maggie.
-Ma elmegyünk a Juiceba?-kérdezte Mag
-Nem lehet, anyuék valamiről akarnak velem beszélni.
-Azt nem mondták miről?
-Nem.
Milyen órád lesz?
-Irodalom,és doga lesz
-Ó,sajnállak,nekem ének lesz és ki tudja mit csinálunk
-Akkor menjünk!
Ebéd után egyből indultam haza.Apa előbb otthon volt,mert a főnöke elengedte.
-Na és,miről akartatok beszélni?-kérdeztem én
-Édesem nézd,anyáddal úgy döntöttünk,hogy elköltözünk Chicagoból-mondta eléggé komolyan apu
-De hát mi lesz a sulival,és Maggel?!
-Szívem,azt itt kell hagynod-mondta anyu
-De mégis hova mennénk?
-Seattleba-válaszolta apu
A főnököm áthelyezett
-De..De...én nem megyek el innét!
Nem és nem!
Csak ha minden hónapban legalább egyszer meglátogathatom Maggiet!
Anyuék beleegyeztek.
-És pontosan mikor mennénk?
-Októbertől már ott laknánk-mondta anya
De kicsim,mégcsak szeptember 25 van! És csak 30-án indulunk
Ezek után átmentem Maghez.Maggie elég szomorú lett a hír hallatán
-De ez biztos?-kérdezte
-Sajnos igen
-De akkor vidd magaddal a nyakláncot!
Mivel nekünk van ilyen "Best Friend" nyakláncunk.
-Ígérem magammal viszem,és hordom is!
De fel a fejjel! Csak hónap végén indulunk,addig még egy csomó közös élményünk lesz.
És mondta anyuéknak,hogy minden hónapban egyszer hazajövök és akkor bulizunk egy jót!
Sziasztok! Ez a blog két barátnő sztoriját meséli el.Legyetek rendszeres nézői a blogomnak!
Az egyik én vagyok Skylar,és a legjobb barétnőm Maggie.Mindeketten 15 évesek vagyunk