2013. július 22., hétfő

                                                                  16.rész
A telefon beszélgetés után elmosogattam magam után aztán felmentem a szobámba leckét írni.Nem sokáig tartott,mert fizikára gyorsan megtanultam az anyagot.3-kor végeztem is a tanulással,bár szerintem még sok is volt az az idő amennyit a fizikának szenteltem.Utána bekapcsoltam a laptopomat és felmetem a Twitterre megnézni,hogy írt ki valaki valami fontosat-e.Csak Maggie írt egy Tweet-et nekem,hogy hiányzom neki,meg ebben is leírta azt Kylie nevű tolvaj csajt.Aztán elkezdtem szörfölni,e-mailokat írtam az ismerőseimnek és amint beléptem az e-mailjeimet láttam,hogy gépfüggő nagynénéném(nem mintha én nem lennék gépkocka)írt öt e-mailt.Igen,Mandy nénikém eléggé érdeklődik irántam bár az e-mailokban folyton csak a suliről kérdez.Négy óra után kikapcsoltam a gépemet és lementen tv-t nézni.A K,mint Kardashiant néztem meg ment valami beverly hillsi valóságshow.Elrettentő,hogy valaki is jelentkezek ilyen műsorokban.Anyu szerint ezek már nem tudják értelmesen élni az életet.Gyorsan 5 óra lett és hazaért anyu.
-Szia kicsim!-köszönt anyu
-Helló anyu!Mi a szitu a munkahelyeden
-Semmi,ma nagy forgalom volt,de szerencsére holnap délelőttös leszek
-Aha,az szuper.Anyu,véletlenül nem kéne bevásárolni?Mert én most szívesen elmennék
-Hát kicsim,kéne egy kis tejet venni meg valami nassolni valót magadnak
-Oké!Majd úgy háromnegyed hat fele elmegyek,mert most még tudod tanulnom kell
-Rendben,kicsim,akkor ezt megbeszéltük
Felmentem a szobámba és írtam egy SMS-t Maggienek
Maggie!Elmegyek a Ceeslyhez,majd visszafele úton felhívlak és elmondom mi volt.
                                                                                         Skylar
Háromnegyed hat lett és én elindultam a Ceeslyhez.Az úton egy zebrán meg egy parkolón kellett átmenni.Mikor odaértem láttam Best és a kezében ahogy sejtettem egy lemezt,aztán ott volt Justin is akinek a kezében nem volt semmi.Aztán jött egy vöröses-szőkés hajú lány aki gyanítom,hogy Rosey lehetett.
-Na,meghoztátok a cuccot?-kérdezte a csaj
-Aha itt van-és ezzel Bes átadta neki a CD-t
-Én most megyek!-mondta Rosey és elhúzott
Utána Bes és Justin arra tartott amerre én álltam,úgyhogy gyorsan beszaladtam a boltba.Megvettem ami kellett és utána mielőtt kimentem volna körülnéztem,hogy esetleg,ha még ott van a "banda" nehogy meglássanak.De nem volt ott.De nekem ez az egész Ceesly környéke gyanús...Úgy kell elképzelni,hogy van egy bolt,mellette egy kis út ami gondolom egy utcába vezet be,és ott vannak árusok néha.És ha tovább megyünk ott van máris 1 panelház.Szóval ez a környék elég sötét meg gyanús is.Hazafelé felhívtam Maggiet és elmondtam neki a sztorit.

2013. július 21., vasárnap

                                                                       15.rész
Futottunk ezerrel az infó terem felé,bár már így is úgy is 10 percet késtünk.
-Miss Jobbson,Miss Ferly,Miss O'Cononor!Maguk meg hol a csudában késtek?-kérdezte a tanár
-Elnézést, mi csak eldumáltuk az időt-próbált menteni minket Holly
-Üljenek le!És azt mondanom sem kell,hogy pénteken büntetésben lesznek
Sybil és Holly a helyére futott majd Holly meglátta,hogy én még mindig ott állok,visszajött hozzám és a csuklómnál fogva egy üres helyre cibált.Órán a vírusirtással foglalkoztunk asszem,mert nem figyeltem,folyton csak Besen,Justinon és azon a netkalóz pasason járt az eszem.Óra után lyukas óra volt,mert ugye az infó van előbb és utána a lyukas.Rátértem újra a netkalóz pasas meg a Bes témára.
-Ne is foglalkozz velük,biztos valami baromság....-mondta Sybil
-Na jó,de...-mondtam
Láttam,hogy a csajokat különösebben nem izgatja a téma,ezért elhatároztam,hogy Besról meg a többiről csak Maggievel beszélek.Lyukas órában egy üres lapra firgálgattam,majd mikor vége lett gyorsan beletömte a táskámba a papírt.Nem kellett sehova menni,mivel mindenki a drámateremben tölti a lyukasóráját.A dráma óra nagyon érdekes volt!Egész végig valami béna szituációs játékot játszottunk,majd Ms.Jarott elkezdte mesélni a színház történetét.Mondanom sem kell,hogy mindenki unta,kivéve Hannah Smith-et,mert őt valamiért nagyon lekötötte.Irodalmom órán meg csak megbeszéltük,hogy mi lesz a kötelező olvasmány(mondjuk nem tudom erről miért október 5-én kell beszélni,de mindegy)Aztán háztartástanon megtanultunk palacsintát sütni.Kémián meg a tanár,Miss Logus egy kiselőadást tartott arról,hogy mit kell tenni ha tűz van...Utána haza indultam.A parkban leültem egy kicsit,mert éppen akkor jutott eszembe,hogy ma van a találkozó a Ceesly-nél.Elővettem egy Seattle térképet a táskámból(gőzöm sincs,hogy miért hordom magamnál.Megkerestem rajta a Ceesly.Nem messze tőlünk,úgy 1 utcányira.Mikor visszatettem a térképet meg akartam nézni a mobilomon,hogy mennyi az idő.Mikor bekapcsoltam,láttam,hogy jött egy új üzenet nem is olyan rég anyutól.
Előbb kell kezdenem az új munkahelyemen.Ma délutános vagyok.Az ebéd a hűtőben(sonkás tészta) csak meg kell melegíteni a mikróban.Délután 5-kor érek haza.
Puszi:Anya
Én erre simán válaszolt egy "okét".Mikor a házunkhoz értem ki akartam nyitni az ajtót,de nem sikerült,mert véletlenül a sulis szekrénykulcsommal akartam kinyitni.Gondoltam majd rakok rá egy kulcstartót.Miután megmelegítettem a kajámat megszólalt a vezetékestelefon.
-Halló!-szóltam bele a telefonba
-Halló,Maggie vagyok!
-Ó,szia Mag!
-Helló Skylar!Hogy vagy?
-Köszi jól,ma már voltam suliban és megtudtam milyen okból akar Bes,Justin és az a Rosey a Ceeslynél
-Na,mit?
-Azt,hogy állítólag van egy pasas aki valami CD-ket akart megnézni a suliba meg kibérelni az infótermet,de nem engedték és gyerekeket küld a CD-kért és kalóz tartalmat tesz a CD-re
-Mi??Egy netkalóz csávó?
-Ja..És amúgy most nem tesiztél
-Tényleg,nem is volt tesi!Infó volt helyette..Ahonnét elkéstünk
-Ú...És most büntiben leszel?
-Ja,pénteken
-És elmész ahhoz a Ceeslyhez?
-Igen
-De,Skylar!!!Agyon verhetnek vagy bármi
-Ó,nyugi Mag!Majd úgy teszek mintha vásárló lennék
-De vigyázz tényleg!
-Oké
-Amúgy mikor taliznak?
-6-kor,asszem Maggie
-Aha
-És mi van a suliban?
-Semmi,jött egy új csaj,valami Kylie Laweent
-És kedves?
-Nem mondhatni....
-Mert?
-Mert ma láttam,hogy fel akarja törni a szekrényemet,meg tesin el akarta venni a nyakláncom
-Jesszus!Egy tolvaj...
-Ja,az
-Vigyázz vele,Mag!
-Oké,de most mennem kell!Szia!
-Csáó!

2013. július 15., hétfő

                                                       14.rész
Szerda reggel tök átlagos volt.Reggeli után miközben a suliba indultam megfordult a fejemben,hogy felhívom Maggiet,hogy kicsit dumcsizzak vele az út alatt.De aztán nem.Mikor beértem az osztály Sybil felugrott és odaszaladt hozzám.
-Hallotad?
-Mit?
-Hát azt,hogy Tifanny és Lewis összejöttek
-Hát az jó,Sybil,de óra után légyszi Holly gyertek oda a drámateremhez,valamit kérdezni akarok.Órán ahogy elnéztem Sybilnek csak azon járt az agya,hogy mit akarok neki mondani.
-Mikor kicsöngettek Sybil rohant a dráma teremhez Hollyval együtt.Leültünk az egyik kényelmes fotelbe.
-Na mit akartál Skylar?-kérdezte Sybil
-Figyu,csajok,tegnap láttam Best és Justin a parkban
-És?-kérdezte Holly
-És suliidőben...Kilenc óra volt
-Tényleg,nem voltak itt-emlékezett vissza Holly
-És tudjátok hol van a Ceesly?
-Igen,az 5. sugárút végén,ahol laktok.De miért?
-Csak úgy...Azt modnták,hogy valami Rosey nevű csaj ad nekik valami cuccot a Ceeslynél,szerintem valakinek dolgoznak
Holly és Sybil egymásra néztek
-És tudjátok kinek dolgozhatnak?
-Hát...Úgy 2 éve jött ide egy fickó,valami Josh,hogy kibérelné fél évre az infótermet és akkor minden délután ott lenne.De ezt sem a diri,sem az infó tanár nem engedélyezte-mondta Sybil
-Jó,de mire kellett neki az infó terem?
-Valami CD-ket akart megnézni amik a sulinak megvannak,de mivel nem engedték neki így diákokat kért meg,hogy hozzák el neki.És,hogy megbosszúlja a suliknak,mert nem csak ide nem engedték be-mondta Holly
-És,hogy bosszúlja meg?
-Úgy,hogy kalóz CD-vé változtatja őket
-Figyu csajok már becsöngettek-mondta aggódva Sybil
-Mi??Mi?? Mivan??
-Akkor húzzunk!!!-kiabáltam
-De nem lyukas van?-kérdezte Holly
-Nem,mert már megváltoztatták























































































































2013. június 7., péntek

                                                                         13.rész
Az orvos azt mondta,hogy holnap már mehetek iskolába,csak ne tesizzek.Mert szerdán van tesi dráma után,bár nincs benne az órarendemben.Sőt még pénteken is van rajz helyett.Otthon felmentem a szobámba,anya meg elkezdte főzni az ebédet,mert már 11.40 volt.A szobámba éppen kerestem a kék nyakláncom,mert Sybilnek azt mondta,hogy neki adom,mert nekem már nem kell.Ahogy kerestem valahogy a kezembe került a Maggienek szánt biosz könyv.Gyorsan elővettem a dobozt amiben fel akartam adni,beletettem a könyvet és gyorsan írtam hozzá egy levelet:
                                                               Kedves Maggie!
Remélem nem harakszol azért rám,mert csak most küldtöm a könyvet.Nagyon sajnálom!Elfelejtettem!A könyv mellett ott vannak vázlatok,és egy meglepetés,egy toll.
                                                                                                                 Legjobb barátnőd:
                                                                                                                 Skylar
Miután megírtam levittem,és anya azt mondta,hogy holnap elküldi.Ezután ebédeltünk.Anya rizst,párolt zöldséget,és főtt húst csinált.
-Anya ez nagyon finom!-mondtam
-Köszi!-válaszolt anyu
-Te,anyu,igazából te mit szoktál csinálni akkor amikor én iskolában vagyok,apu meg dolgozik?
-Háát....Mindenfélét!Takarítok,a kertben vagyok,aztán megfőzök mire hazaérsz.
-Az klassz!
-Miért olyan klassz?
-Hát tudod,azért,mert te addig sem a suliban ülsz
-Ilyen rossz errefelé az iskola?
-Nem,csak uncsi-sóhajtottam
Ebédelés után bemnetem a nappaliba és ott olvasgattam mindenféle magazint.Úgy három óra tájában valaki csöngetett.Holly volt az.Anya nyitott ajtót.
-Jó napot kívánok Mrs.O'Connor!-köszönt Holly
-Szia!Te vagy?
-Holly vagyok!Skylarnak hoztam el a leckét
-Jaj,nagyon rendes vagy!Gyere be!Mindjárt ide hívom Skylart!
Anya odajött a nappaliba szólni,hogy itt van Holly a leckével.
-Hali Holly!-köszöntem
-Szervusz Ski!Hogy vagy?
-Hát most már sokkal jobban!Holnap már megyek suliba.
-Az jó!Nézd csak,itt a házi,nem olyan sok csak spanyolból van meg matekból.Minden rajta van.A többiből nincs,ma nagyon laza nap volt!
-Igazán köszi!
-De én megyek,mert engem várnak otthon.Helló!
-Szia!-mondta anya
-Helló!-köszöntem én
És elment.Felmentem pótolni  a dolgokat,nagyon gyorsan végeztem.Matek meg olyan volt,amit előző órán tanultunk.Aztán megjött apa.
-Szia Skylar!-köszönt apa
Hogy vagy?
-Helló apu!Köszi,jabban vagyok
-Mit mondott a doki?-de ezt már anyától kérdezte
-Azt mondta,hogy holnap már mehet iskolába,csak nem tornázzon-felelt anyu
Anyu és apu még beszélgetett,aztán vacsiztunk.Keveset ettem,mert nem voltam nagyon éhes,mert ebédnél sokat ettem.Aztán 7 óra felé felhívtam Maggiet.
-Helló Mag!-szóltam bele a telefonba
-Jaj,szia Skylar!Hogy s mint vagy?
-Hát Maggie,beteg vagyok
-Jézusom!Mi a baj?
-Hát reggel,sőt tegnap este is marhára szédültem,de holnap már mehetek suliba,csak felmentésem van tesiből
-Jobbulást!Már azt hittem valami sokkal súlyosabb
-Nem akartam rád ijeszteni így!
-Hát sikerült,de mindegy már megnyugodtam
-Képzeld!
-Képzelem-hülyéskedett Mag
-Mag,most komolyan
-Na,mi van?
-Az,hogy van ez a Bes lány,meg van valami Justin gyerek 
-Igen,és?
-Az van,hogy láttam őket,hogy parkban lógnak,és azt dumálták,hogy valami Ceesly nevű boltnál fognak talizni,valami Rosey nevű csajjal
-Öööö?Mi van?Tessék?!Szóval,hogy ezek ketten nem csak hülye lógósok?
-Hát úgy látszik nem!
-De ugye nem akarsz odamenni ahhoz a Ceeslyhez?
-De,Maggie,igen
-Skylar!Megtiltom!
-Ugyan Maggie!Engem már marhán izgat a dolgok!
-Számoltál már azzal,hogy el is verhetnek?
-Igen,de ígérem vigyázok magamra!
-De tényleg!
-Igen "anya"
-Na jó "kislányom"!-és röhögött
-Amúgy Holly áthozta leckét
-Ki?
-Holly.Az egyik barátnőm
-Ja!Hogy az a Holly!
-Ismersz te más Hollyit is?
-Nem,csak ki ment a fejemből!
-Arra gondoltam,hogy megkérdezem Sybilt meg Hollyit Besről
-Jó,ez jó gondolat!De ha már elmész Justin meg Bes után kémkedni,mond el,hogy mi volt!
-Oké!De leteszem,szia!
-Cső!És mégegyszer is jobbulást!

2013. május 31., péntek

                                                           12.rész
-Hát akkor már értem miért volt olyan fura!-mondta magamban
De úgy megszédültem,hogy le kellett ülnöm az ágyra.Ekkor rápillantottam az órámra és már 10 óra volt.Lementem a földszintre anyuhoz és mondta ha gondolom kimehetek a parkba egy kicsit levegőzni.Ebbe beleegyeztem,mert egyrészt azért,mert tényleg kiakartam menni sétálni,másrészt meg azért,mert szívesen kémkedtem volna Bes és Justin után. Kimentem és még mindig ott voltak.Justin valamiről olyasmiről beszélt,hogy el kell menniük csütörtökön a Ceesly nevű élelmiszerbolt melletti lakótelephez,valami Rosey nevű haverjához.Hát ezen nagy gondolkodóba esetem,mert azt sem tudom,hogy hol van a Ceesly,meg azt sem tudom ki az a Rosey.
-Justin!Justin!Menjünk,mert elkésünk a suliból!
-Hát onnét már igazán elkéstetek-jegyeztem meg magamban
Aztán leléceltek.Hát őszintén szólva nagyon kiakadtam ezen.Két tinédzser aki lóg a suliból,valamit tervez egy Rosey nevű lánnyal és ezt nagyon szánalmas módon próbálják leplezni.Sétálgattam és közben ez kattogott a fejemben.Ahogy mentem észre sem vettem,hogy majdnem nekimentem egy táblának.A táblára ez volt írva:"Corvin Park"
-Aha!Hogy így hívják a parkot!-mondtam magamnak
De ránéztem az órámra és már 10:35 volt.Hazafelé vettem az irányt és ekkor megláttam Mrs.Reed macskáját.Követett engem hazáig majdbeugrott Reed-ék kerítésén.
-Gyere Ski,indulunk!-mondta anya
-Jó!
Anya odadta a kocsikulcsot,hogy menjek ki és nyissam ki a akocsiját,mert ő még elmegy vécére.Anya is kijött és elindultunk.Anya és apa már nagyjából felderítették a várost,és ki is igazodnak.Én viszont nem.Szóval,odaértünk a rendelőhöz,ami egy nagy hosszú utca közepén van.Beültünk a váróba,ahol odajött hozzánk az asszisztensnő,Judy.
-Mi a neve a lánynak?-kérdezte nő
-Skylar O'Connor-válaszolt anyu
-És hol született?-kérdezte Judy sietősen
-Chicagoban-mondtam anyu helyett én
-Aha!Szóval chicagoiak!-mondta undokan az asszisztens
Két beteg bement előttünk aztán jöttem én.A doktornő,Sarah magázódott velem és ugyanakkor tegezett is.Utálom az ilyen felnőtteket!

2013. május 20., hétfő

                                                             11.rész
-Aztán mit csináltál lyukasórában?-kérdezett tovább anya
-Hát,megkértek,hogy Hollyval meg Sybilel kísérjünk haza egy beteg lányt,azt hiszem Evelynnek hívták
-Ez szép tőled!
-De anya,ez most nem lényges!Inkább az,hogy téged felvettek e abba a cukrászdába?
-Ó,kicsim!Kösz,hogy gondoltál erre!És képzeld felvettek!De majd csak a jövőhéten kezdek
-Ez szuper!
-Kicsim jól vagy?Olyan sápadt az arcod!
-Ó tényleg?!Sybil is mondta,nem hittem,hogy ennyire
-Hát ha rosszul vagy mindenképpen szólj!
-Jó!De most felmegyek megírom a leckém!
-Renben.Apád azt mondta,hogy félt hatra jön,ezért 6-kor vacsi!
-Oké
Mikor felértem a szobámba belenézetem a tükrömbe.És tényleg nagyon fehér voltam.Bár nekem alapból nem olyan barnás a bőrem,most én is megijedtem mi bajom van.Neki estem a biosz leckének.Aztán elkezdtem szédülni,ezért belefeküdtem az ágyamba.Aztán lementem anyának szólni,hogy eléggé rosszul vagyok.Mondta,hogy ha van kedvem és jobban vagyok akkor lejöhetek enni,de ha nem,akkor felhozza a kaját.Mikor felmentem lefeküdtem és valószínű aludtam 1-2 órát,mert mire megébredtem már hármonegyed hat volt.Szóltam anyunak,hogy nem megyek le enni,ezért felhozott nekem egy kis főtt krumplit meg száraz húst.Aztán letusoltam majd mikor visszamentem a szobámba olyan hullafáradt voltam,hogy úgy elaludtam,mint annak a rendje.
Reggel mikor felébredtem 7.55 volt.Kétségbeesetten futottam le,de ekkor láttam,hogy anya és apa a kanapén ült holt nyugodtan.
-Elfogok késni!-kiabálatam
-Édesem!Apád ma telefonált az iskolába,hogy ma nem mész,mert beteg vagy-mondta anya
-Húú-mondta megnyugodva
-Ha én nem is,apu te miért nem vagy még munkában?
-Ma 9-re megyek-válaszolt apa
De ha akarod elmegyek!
-Ne,ne!
-Feküdj még vissza!-mondta anya
És én felballagtam a szobámba.Nem aludtam el megint,mert már nem voltam álmos,hanem csak feküdtem,de olyan jól elvoltam így,hogy észre sem vettem,hogy már fél tíz van.Lementem ettem egy pirítost reggelire.
-Reggel megnéztem a neten,hogy hol van itt az orvosi rendelő,és,hogy kihez tartozunk körzetileg-mondta anya
Bizonyos Dr.Sarah Lewing
-Aha,és ma rendel?
-Igen.Felhívtam,mondta,hogy 10-től van rendelés és mondtam neki,hogy 10.40-re odaviszlek
-Oké,akkor felöltözöm
Miután felöltöztem kinéztem az ablakomon,ami pont a parkra nézett,és láttam,hogy Bes és Justin ott ülnek egy padon
-Szóval lógnak-mondtam

2013. május 17., péntek

                                                             10.rész
Mr.Reedburg aki az irdalom tanár jól lehordott minket,hogy késtünk,de miután elmondtuk mi történt elnézést kért,de mondta,hogy legközelebb ezzel indítsunk.Ahogy leültem egy üres helyre Justin mellé.Irodalom órán Shakspear Rómeó és Júliájáról volt szó.Amit félig-meddig kiolvastam,ezért hozzá tudta szólni az órához.Ahogy elnéztem csak én és egypár stréber akik folyton benyalnak a tanárnak Linda és Lewis,olvasta ki a könyvet.De észrevettem,hogy Bes Ronton egyre furcsább és furcsább.Nem mintha eddig nem lett volna az,de most felettébb az volt.Valamit firkálgatott egy csíkos lapra és erősen Justint nézte.
-Gyerekek,mielőtt elmennétek!-szólt Mr.Reedburg
Miss Andrews azt üzeni,hogy elmarad a matematika óra mivel rosszul érezte magát,pontosabban fájt a feje,ezért hazament
Mindenki kitörö örömmek fogadta a hírt.Miután megszólalt a csengő Bes odafuott Justinhoz és elkezdett vele kiabálni.Nem tudta kitalálni miről,mert nem értettem és nem is érdekelt.De ekkor odajött hozzám Sybil:
-Te jól vagy?Olyan sápadt vagy?-mondta aggódalmaskodva
-Nem vagyok rosszul,de igaz,hogy kicsit fáj a fejem 
-Skacok nem segítenétek?-de ezt már nem ő,hanem Jade mondta
Elvesztettem a dzsekim!!
-Jó,jó...-mondta én
-Nem,nem jó!-mondta Jade
-Hol láttad utoljára?-kérdezte Sybil
-A színjátszónál
Odamentünk,de nem lett meg.Néztük néztük míg nem a tesiöltözőben hagyta.Jade ezután megköszönte,hogy segítettünk a keresésben.Mikor kiértem a suliból egyből előhalásztam a mobilomat a táskámból és Maggiet hívtam.Leadtam neki a drótot a mai napról
-De ez a Bes csaj,nem gondoltad,hogy nem plázacica csak ezzel álcázza magát?-kérdezte Maggie
-Nem tudom,de nekem is eszembe jutott már ez
De képzeld!A Rewingen ikrek kiszálltak a Odri klubjából
-De tök jó már!
-De amúgy te hol vagy?Nagyon rossz a vétel!!
-A parkba,a suliból jövök haza
-Dehát nem 6 órád van?
-De,de elmarad
Leteszem,majd még beszélünk!Szióka!
-Szióka!
Mikor hazaértem anyu is meglepődött,hogy hamarabb itthon vagyok.Anyu krumplifőzeléket csinált ebédre.
-Valami baj van picim?És tényleg mi volt a suliba?
-Nincs semmi.De az a jó,hogy találtam barátnőket sőt kettőt!! Az egyik neve Sybil,másik neve Holly
-Na látod ennek örülök!

2013. május 14., kedd

                                                                9.rész
Reggel pontban 7.15-kor keltett anyu.Ilyen gyorsan még életemben nem keltem ki az ágyból.Reggelire müzlit ettem.Aztán felvettem az új pólóm meg egy farmert arrra egy pulcsit meg az egyik vékonyabb kabátomat,mert a farmerdzsekit nem akartam.Anyával elindultam a parkon keresztül a suliba.Anyu azért jött,mert néhány paírt alá kellett írnia.Ahogy mentünk mondta,hogy ma megy állásinterjúra egy cukrászdába.Mikor odaértünk egyből az igazgatóhoz mentünk.Akit Mr.John Druwas-nak hívnak.Egy kicsit bunkón anyutól ilyeneket kérdezgetett:
-Mi a leánykori neve?
-Lisett Johson
-És a férjezett?
-Lisett O'Connor
-A gyerek teljes neve mi?
-Skylar O'Connor-de erre már a választ én adtam

-Itt kell aláírni-aztán anyu kezébe vágott egy tollat

Azután odajött a sokkal barátságosabb osztályfőnököm aki váltott velünk egypár szót.Nagyon szimpi volt a neve Miss Ariana Jarott.A haja barna volt a szeme kék.Ahogy elnéztem nem lehetett több 22 évesnél.Visszament a tanáriba egy frissen kinyomtatott papírért.

-Itt van az osztálynévsor meg a tanáraid neve.Leírom nektek az összes nevet.
A lányok:(Én nem sorrendben írom őket)              A Fiúk:

1.Linda Zolaar                                                        Oliver Pay

2.Tiffany Wertal                                                    Lewis Walon

3.Zoe Morymall                                                   Jack Suliwan

4.Dina Larson                                                       David Loon

5.Holly Jobbson                                                  Harry Darleeng
6.Sybil Ferly                                                       Maximilian Yerc
7.Bes Ronton                                                       Zayn Lugatoo
8.Hanna Miwon                                                Adam Hitts
9.Erica Smith                                                     Aron Sebeets
10.Leah Meyfild                                                Ted Willson
11.Jade Tompson                                              William Redweeg

12.Lisa Davidson                                                    Justin Breewa
A tanárok:
Donna Andrews      fizika,matek
James Lavynus         biológia
Tina Logus               kémia
Ariana Jarott         osztályfőnök,háztartástan,dráma
Donovan Reanolds         informatika
Jason Blue                 töri,földrajz
Sandra Blue                       tesi
Bobb Car                         tesi
Belinda                            Greecy
Aztán bekísért a terembe ahol bemutatott a többieknek
-Gyerekek!
Ő itt az új osztálytársatok Skylar O'Connor Chicagoból-szólt Miss Jarott

-Sziasztok!
-Na nézd már ott az új csaj-szólt egy fiú akiről kiderült,hogy Adam
-Gyerekek!
Üljetek le Miss Andrews mindjárt megérkezik-mondta Miss Jarott
-Nézd,ott egy hely Bes mellett! Foglalj helyet!
-Köszönöm!
Elfelejtettem mondani,hogy amikor beléptem az osztályba olyan erős parfüm szag volt,hogy el sem lehet azt mondani.Hamar kiderült,hogy kik a plázacicák.Lisa,Bes és Tiffany.
-Na és új csaj milyen ott Chichagoba?-kérdezte Lisa

-Jóó.....-válaszoltam 
Aztán bejött Miss Andrews
-Jó reggelt gyerekek!-mondta
-Jó reggelt Miss Andrews!-válaszolt az osztály unottan

Elkezdtük a matekot.Nagyon unalmas volt valamit a négyzetgyökökről tanultunk.Aztán jött a biosz és az állatokról tanult ami érdekelt.Aztán szünetben odajött hozzám Tiffanny aki történetesen a "szekrény szomszédom" lett.

-Ha azt hiszed menő lehetsz akkor felejts el-mondta Tiffany
-Miért te itt az vagy?
-Te ugye hülyülsz?! Itt mindenki szerint menő vagyok a barátnőimmel együtt Lisaval és Bessel
-Kussolj el!Különben is tesi lesz és jól tudod,hogy még át kell öltöznünk

-Tévedsz!Lehet,hogy neked átkell de nekem nem.Ugyanis felmentésem van
Aztán gyorsan elhúztam.Olyan gyorsan futottam,mivel eltévedtem és már késésben volt,hogy belementem Sybilbe.
-Bocsi! Nem dirket volt csak annyira siettem,hogy...
-Semmi baj!Amúgy én Sybil vagyok,Sybil Ferly
Lehet nem vettél észre én vagyok a csaj az utolsó padban
-De észre vettelek!

-Látom összeütköztél a plázacicákkal
-Hát jól kifogtam őket,Tiffanyival egymás melllett van a szekrényünk,Bes meg a padtársam
És még barátaim sincsenek
-Én szívesem leszek a barátod-mondta Sybil
-Az én barátnőm Holly
-Őt láttam,kedvesnek tűnik
-Majd később dumálunk,de most menjünk,mert te még nem ismered a tesitanárokat
Gyorsan átöltöztem aztán kiderült,hogy ott az a tempó túl lassú
-Miss.....Miss-kezdte el Mr.Car

-O'Connor!-vágtam rá
-Legyen szíves legközelebb gyorsabb lenni!
-Úgy lesz tanár úr!
Tesi egész jó volt,távol ugrás volt és én 3m 70-et ugrottam.A rajz óra meg......Valami brutál volt.A tanár 20 percet (20 percet!!!!!) magyarázott arról,hogy mitől más a B-s ceruza,mint a HB-s fajtájú.Utána valami ember félet kellett alkotni de én egész órán csak firkálgattam.

A lyukasóra következett.Olyankor minden diák a színjátszó szakkör és a dráma óra termében van ahol vannak fotelek kanapék.És ott beszélgetnek esznek.Én is leültem aztán odajött hozzám Sybil meg Holly.Beszélgetni kezdünk de úgy 10 perc múlva bejött egy tanár és közvetlenül odajött hozzánk hármunkhoz.

-Lányok!-szólt a tanár
Valaki hazakísérné Evelynt,mert nagyon rosszul van,itt laknak az iskola mellett.
-Persze,persze-mondta Holly

Ugye nem baj Skylar?
-Nem,nem nem az menjünk
Evelyn nagymamája engedett be minket.Aztán mondta,hogy maradjunk ott náluk egy kicsit,mert csinálni szeretne nekünk egy szendvicset.Megköszöntük majd mire észbe kaptunk már menni kellett,mert következett az irodalom.

2013. május 12., vasárnap

                                                                    8.rész
Azután még tévéztem 22.30-ig.Reggel félnyolckor keltem.Anyu omletet csinált reggelire,ehhez kellett a tojás.Bár én azt ki nem állhattam mot félig megettem.Nem szokásom reggel,de most kivételesen letusoltam.Aztán anyu meg apu odajött hozzám
-Édesem,ma anyáddal azt gondoltuk,hogy elmehenténk vásárolni
-De apu vasárnap van! Milyen üzlet van ilyenkor nyitva?
-Itt Seattleban vasárnap is nyitva vannak a boltok csak nem olyan sokáig!-fűzte hozzá anyu

-Klassz!

-Akkor mehetünk?-kérdezte tőlem apu
-Persze!

Beültünk a kocsiba és elindultunk a pláza felé.
-Szívem,biztosan erre kell menni?-kérdezte anya
-Amennyire csak tudom igen
Aztán már úgy 20 perc után már eléggé úgy tűnt,hogy eltévedtünk
-Te apa,ne haragudj,de szerintem mi eléggé csak rossz fele megyünk

Kavarogtunk,míg végül anyu le nem intett egy útépítőmunkást.

-Kérem!Megtudná mondtani pontosan merre van a pláza?
-Forduljon itt be jobbra!-válaszolta röhögve
Ahogy befordultunk tényleg ott volt.Csak éppenséggel parkoló nem volt.Apa mondta,hogy menjünk oda a bejárathoz ő addig keres egy helyet.Apu 10 percig keringett aztán csak talált szabad parkolót.Mikor bementünk egy órásia folyosó tárult elénk telis-tele üzletekkel.Anya látott nekem egy szép farmerdzsekit és azonnal meg is vette nekem.
-Nem lenne baj ha én bemennék ebbe a papírboltba?-kérdezte anya
-Nem-felelte apa

Mikor kijött javasolta,hogy ezen a szinten nézzek körbe egyedül és érjek vissza ehhez a padhoz 10.20-ra.Bementem egy cipőboltba ahol vettem egy zárt cipőt meg egy nyitottat.Plussz még egy Hupikék törpikés felsőt.Most az ilyen rajzfilmes pólók Mag szerint a vagányak.Pont 10.20-ra odamentem a padhoz.Apa és anya már ott volt.

-Mi szépet vettél kicsim?-kíváncsiskodott anya

-Hát két cipőt meg egy pólót.Amikor hazaértünk anya odadta az órarendemet amit az nap küldtek e-mailban a sulitól.Így néz ki:
Hétfő                      Kedd                                     Szerda         Csütörtök            Péntek

Matek                   Töri                                          Kémia         Irodalom-nyelvtan    Spanyol

Biosz                      Földrajz                                  Lyukas              Töri                          Biosz

Tesi                        Technika                                 Informatika   Biosz                          Rajz

Rajz                        Spanyol(ezt választottam)        Dráma        Fizika                          Földrajz

    Lyukas                    Matek                                        Irodalom          
Irodalom                  Lyukasóra                                  Háztartástan   
Matek                   Biosz                                                    Kémia                           

                              Irdalom-nyelvtan                                            
Ez ám a szemétség! Hétfőn kettő matek! De legalább itt van lyukasóra.Ezt Maggienak is elküldtem  és ő is csodálkozott ezen a dupla matekon meg a lyukasokon.Aztán hallottam,hogy a mobilom azt jelzi,hogy jött egy SMS-em.

Maggie:Szia!

Skylar:Hahó!

Hogy vagy?
M:Kösz meg vagyok.Hát te?

S:én is.Képzeld ma voltam anyuékkal vásárolni,vettem magamnak egy zárt meg egy nyitott cipőt és egy Hupikék törpikés pólót ami szerinted olyan menő
M:Az tök jó!Képzeld ma összeveszetem Valerivel
S:De miért?

M:Először is nem jött el a Juiceba pedig úgy volt,hogy 3-kor ott találkozunk.
Másodszor:Hallottam,hogy kibeszél az egyik barátnőjével.
S:Jaj Mag!
M:De nem vagyok szomorú!Mert te mindig itt leszel ha nem lóghatok veled!

S:Ez a beszéd!Jó tudni,hogy te azóta sem lettél más
M:Te se!
S:Annyira izgulok a holnap miatt!
M:Azt elhiszem!
Amúgy ott is spanyolt tanulsz?
S:Csak is!
Bocs mennem kell mert még meg kell írnom a házim
M:Minek?! Amúgy se jönnek rá ha nincs meg

S:Igaz is

De tényleg megyek,mert a szomszédék meghívtak,hogy vacsizzunk náluk

M:Szia!A holnapról meg részletes beszámolót!
S:Úgy lesz!

Amikor átmentünk Reedékhez vacsira nagyon jól szórakoztunk.Mondták,hogy a fiúk, kollégista.Jót beszélgettünk.És mondták ha bármi kell akkor csak szóljunk.Tényleg nagyon kedvesek
                                  Itt a póló amit kaptam.Lehet így kicsinek látszik,de igazából egy                                                              kicsit nagy is

                                        Itt pedig a cipő


                                                                  7.rész
Ma délelőtt kijött egy pasas bekötni a telefon meg a wifit.Persze mondanom sem kell,hogy késett másfél órát ami miatt anyu tiszta ideg volt.De végül is megcsinálta és már van netünk.Mikor be lett kötve a telefon azonnal hívtak minket a nagy reklámcégek.Hogy akar e üdülni,meg ilyen termék olyan termék.....Aztán apa javasolta,hogy derítsem fel a környéket,nézzem meg merre a van a suli meg a boltok.A sulihoz tőlünk egy parkon keresztül vezet az út.Mikor anyunak mondtam mondta,hogy majd mehetek biciklivel is,meg gyalog vagy esetleg busszal,mert itt a diákoknak nagy kedvezmény jár a jegyhez,bérlethez.Viszont a bevásárlóközpont eléggé messze van,szóval nem lehet csak úgy leugrani a közértbe,mint Chicagoba. A plázába közelebb el lehet menni busszal,de annyi szatyorral nem tudom,hogy akarom e.A suli hatalmas! Valószínű el fogok tévedni majd az első nap.Aztán amikor hazaértem 3 óra fele anyu szólt,hogy Maggie keresett,és már a vezetékesen,mivel szóltam neki,hogy már délután azon is hívhat.

-Kérte,hogy majd hívd vissza!-mondta anya

-Jó most vissza is hívom!
Ahogy tárcsáztam a számot gondolkoztam rajta,hogy vajon mit is akarhat.
-Szia Maggie!-mondtam én

-Hali Ski!A mamád mondta,hogy kerestelek?
-Igen Ő.De mi a baj?
-Tudod volt az a lány aki tavaly jött a suliba és más könyvei voltak,és a haverod volt
-Jenna?
-Igen

Szóval tudod mondta,hogy neked adta a régi biosz könyvét,hogy tudja készülni még az egyik dolgozatra,amit én nem is értettem,mert neki akkor 2.-as könyve volt?
-Aha
-Még meg van az a könyv?
-Persze, épp most szedtem elő.De miért kell?
-Mert most szóltak róla,hogy jövőre más könyvek lesznek és nekünk később adtak olyan papírt amin meg lehet rendelni és nagyon lemaradna az osztály emiatt a könyv próbléma miatt ezért akkor legalább a bioszt odaadhatnád.Meg amúgy is mondták,hogy ha tudunk akkor kölcsön is kérhetünk.
-Jó majd el postázom.Amúgy nekem itt ugyanolyan könyveim lesznek,mint a régi suliba és apa beszélt is az igazgatóval és semmiben sem vagyok lemaradva szerencsére.
-Akkor köszi!Csak ezt akartam.Amúgy mi van veled?
-Á,semmi.A hapsi aki jött bekötni a telót meg a wifit az szépen elkésett.Most meg elvoltam megnézni a környéket

-És szép?
-Az.A sulihoz egy parkon keresztül vezet tőlünk az út.De sajnos a pláza és az élelmiszer áruház messze van tőlünk
-Az jó,hogy egy parkon visz az út!Akkor mehetsz bicajjal is!Megpersze gyalog
-Sőt még busszal is!
-Busszal?
-Igen,mert itt kedvezményes a jegy meg a bérlet a diákoknak.Bár a busz kerülővel megy,anyu mondta,hogy majd ha beköszönt a tél akkor menjek azzal,mert úgy kényelmesebb.
-Bocsi Skylar nekem mennem kell!Majd holnap hívlak még
-Jó-jó!Szervusz!
Utána szóltam anyunak erről a tankönyv dologról és máris hozott egy dobozt amiben feladhatnám.
-De anyu,tudod merre van itt a posta?Mert amikor elmentem itt a közelbe nézelődni akkor nem láttam postát
-Semmi baj kicsim!Majd ha hétfőn jön a postás megérdeklődöm
-Akkor szupi!
Ekkor csengettek.A szomszédnő volt,Mrs.Jessica Reed.Ő a férjével Bobbal és  a fiával Daniel-el lakik itt.Megkérdezte,hogy tud-e valamibe segítni.Anyu mondta,hogy ha tudna adni akkor pár szem tojás kéne.Hozott is nekünk.Anyu úgy láttam nagyon jól kijött a középkorú nővel.Egyébként ők  a jobboldali szomszédaink.Balról fiatal élettársak vannak.Onnan tudom,hogy nem házasok,hogy a hölgy neve előtt nincs az Mrs. rövidítés,és amikor láttam őket együtt a kertjükbe nem volt rajtuk gyűrű.A férfi neve Elzar az élettársáé meg Marilyn.Anya mondta,hogy ő nem nagyon akarja őket zavarni,mert ahogy elnézi nekik ez életük legszebb időszaka.Ez idő alatt apu fent dolgozott a számítógépén.Mivel egy vállalat "menedzsere" üzleti e-mailokat intézett.Vacsorára sültkrumpli volt ketchuppal.

2013. május 10., péntek

                                                               6.rész
Mikor beszálltam az autóba anyuék az új sulimról beszélgettek.Aztán jött egy SMS-em Maggietől:

Maggie:Élvezed az utat?

Skylar:Hát....egy cseppet uncsi.Te most a fogászaton vagy?
M:Aha:(Olyan sok ember van itt,még száz év mire sorra kerülök.....
S:Tudod Mag,a normális emberek nem várják,hogy sorra kerüljenek
M:Ezért nem leszek én soha normális...:D
S:Amúgy ezután még vissza mész a suliba,vagy anyukád egész napra kivett?
M:Nem pont vissza érek matekra.Sajnos!
S:Ó,de nézd a jó oldalát!
M:De hát ennek mi a jó oldala?!
S:Igaz is!Amúgy mi is a bajod?
M:Nem tudom,már csütörtök óta fáj valamiért a fogam...:(
S:Sajnállak!
M:Skylar,nem tudom tudsz e róla,de otthagytad a karkötőd
S:Tudom,direkt!Neked!Hord!:P
M:Na végre!Szólítanak!Majd hívj oké?

S:Oké!Szióka!

Utána elkezdtem zenéthallgatni.Aztán anyu mondta apunak,hogy ő éhes nem tudja-e,hogy a közelben van-e étterem.Aztán apu azt felelte,hogy ő nem tudja.Aztán úgy 2 km-mel később megláttunk egy Mekit.Én azonnal kiabáltam,hogy álljunk meg.Ettem egy jó nagy csirkeburgert,meg egy Fantát ittam,aztán "desszertnek" meg egy áfonyás muffint.Elindultunk.

-A következő lehetőségnél fordulj balra!-szólt a GPS

-Már csak 7 km!-szólt apu
Aztán megérkeztünk.Úgy 6 óra körül lehetett.
-Hát itt vagyunk!-mondta apu
-E...Ez a mi házunk?!
-Igen szívecském!
Bementünk,és a bútoraink már teljesen ki voltak rakva,csak azok a cuccok nem amiket én Maghez vittem.
-Hát ez gyönyörű!-ámélkodtam
Anyu első útja a konyhába vezetett.Azért volt már kipakolva,mert mikor én Maggieknél "nyaraltam" anyuék már kipakoltak.Itt volt emeletünk,az én szobám is ott volt.Kétszer akkor volt,mint az előző!Felmentem és kicuccoltam a bőröndömből.Úgy 2 óra alatt végeztem.

-Anya,apa!Nem bánnátok,ha felhívnám Maggiet,hogy megérkeztem?
-Nem kicsim!Hívd csak nyugodtan!-mondta anya
-Szia Maggie! Megérkeztünk!
-Jaj szia Skylar!Már alig vártam,hogy hívj!
-Mi van a fogaddal?
-Azt mondták,hogy csak begyulladt egy kicsit az ínyem,de mondta a doktornő,hogy ez hamar elmúlik.És adott is egy ilyenre való speckó fogkrémet.
-Húú,most megnyugtattál!
Na és miújság a suliban?
-Hát nem sok,mindenki hiányolt

-Ó,tényleg?Még Amber is?
-Hát azt nem tudom de már új sminkészletük van,benne új szemhéjfestékkel
-És most,hogy nem vagyok kivel fogsz lógni?
-Nem tudom..Ma Valerivel lógtam,valószínű vele

-Akkor ő lett a "pót" én?
-Jaj,menj már!Téged senki nem pótolhat!
-Pedig már kicsit féltem!
-Ne már!
-Anyuék itt előre kipakoltak míg én nálatok voltam!Szóval szinte semmi dolgom nem volt csak a szobám!

-Az csúcs!Figyu Ski,nekem mennem kell már megint Remondék!

-Na ne,már megint a gép!-mondtam nevetve
-Az!
-De nekem is mennem kell,mert még felhívom a nagyimat!Szia!

-Szia!
Miután felhívtam a mamát anyu csinált vacsira egy kis virslit.Nagyon jól esett.Megmondom őszintén már alig várom a hétfői tanítást.Nem tudom mi lett velem,egyszer csak nem várok a pénteket,de a hétfőt igen.....

2013. május 8., szerda

                                                             5.rész
Nagyon jól sikerült a szívatás!!Szóval ott sminkeltek, a tükör előtt, én meg nagyon bevízesztem a kezem,és felétartottam a szemhéjfestéküknek.Mag pedig úgy tett mintha véletlenül leverte a volna a szemhéjfestéket,ráadásul úgy,hogy a földön volt a festék része.Erre olyan sikoly tört ki a lány wc-be,hogy nem lehet szavakkal kimondtani.De az édes kis libák kimentek,és azonnal beköptek Mrs.Demmernek.Mondta,hogy most megússzuk,de legközelebb fegyelmi.Szóval valami gyengébb szívatás kell legközelebbre.Ma később megyek haza Maggieghez haza,mert még a nagyitől el kell búcsúznom.Ezért suli után egyből rohantam a buszmegállóhoz,majd amikor leszálltam,vettem neki egy csokor virágot meg egy bombon.
-Hiányozni fogsz kicsim!-mondta a mama
-Te is,de majd mindig felhívlak,meg majd eljövök!
-Vigyázz magadra!
Úgy 5 óra magasságában lehettem Maggieknél,ahol már megint "szomszédtalálkozó" volt.Csak azt dumálták,hogy a jobb szomszédnál eltűnt valami.Felmentem a szobába és összeraktam a cuccom.

-Hát,gyorsan elment ez a pár nap-sóhajtott Maggie
De nem vagyok szomorú,mert tudom,hogy tartod velem majd a kapcsolatot
-Aha!
-Amúgy ma apu főz vacsit!Ezért hoztam egy kis sült krumplit neked a sarki étteremből

-Miért?Mert annyira rosszul főz?

-Nem,csak annyira keveset!
-Köszi!-amúgy is megkívántam
Amúgy nem baj,hogy nem voltunk a Juiceban?
-Nem,de még most is lemehetünk
-Oké,hozom a kabimat!
Én ittam egy jó csokis shaket,Maggie pedig egy epreset.Dumáltunk az emlékekról meg minden.Otthon megírtuk a házit,aztán kicsit Activityztünk.
-Amúgy anyuék holnapra kikértek a suliból.Reggel 11-kor indulunk.
-Anyukádék mondták,anyuék aznap engem is kivettek,mert amúgy is orvoshoz megyek
Ez volt az a péntek amit életemben először nem vártam.Másnap 11-kor egyikünk sem volt szomorú,ez így volt jó.