13.rész
Az orvos azt mondta,hogy holnap már mehetek iskolába,csak ne tesizzek.Mert szerdán van tesi dráma után,bár nincs benne az órarendemben.Sőt még pénteken is van rajz helyett.Otthon felmentem a szobámba,anya meg elkezdte főzni az ebédet,mert már 11.40 volt.A szobámba éppen kerestem a kék nyakláncom,mert Sybilnek azt mondta,hogy neki adom,mert nekem már nem kell.Ahogy kerestem valahogy a kezembe került a Maggienek szánt biosz könyv.Gyorsan elővettem a dobozt amiben fel akartam adni,beletettem a könyvet és gyorsan írtam hozzá egy levelet:
Kedves Maggie!
Remélem nem harakszol azért rám,mert csak most küldtöm a könyvet.Nagyon sajnálom!Elfelejtettem!A könyv mellett ott vannak vázlatok,és egy meglepetés,egy toll.
Legjobb barátnőd:
Skylar
Miután megírtam levittem,és anya azt mondta,hogy holnap elküldi.Ezután ebédeltünk.Anya rizst,párolt zöldséget,és főtt húst csinált.
-Anya ez nagyon finom!-mondtam
-Köszi!-válaszolt anyu
-Te,anyu,igazából te mit szoktál csinálni akkor amikor én iskolában vagyok,apu meg dolgozik?
-Háát....Mindenfélét!Takarítok,a kertben vagyok,aztán megfőzök mire hazaérsz.
-Az klassz!
-Miért olyan klassz?
-Hát tudod,azért,mert te addig sem a suliban ülsz
-Ilyen rossz errefelé az iskola?
-Nem,csak uncsi-sóhajtottam
Ebédelés után bemnetem a nappaliba és ott olvasgattam mindenféle magazint.Úgy három óra tájában valaki csöngetett.Holly volt az.Anya nyitott ajtót.
-Jó napot kívánok Mrs.O'Connor!-köszönt Holly
-Szia!Te vagy?
-Holly vagyok!Skylarnak hoztam el a leckét
-Jaj,nagyon rendes vagy!Gyere be!Mindjárt ide hívom Skylart!
Anya odajött a nappaliba szólni,hogy itt van Holly a leckével.
-Hali Holly!-köszöntem
-Szervusz Ski!Hogy vagy?
-Hát most már sokkal jobban!Holnap már megyek suliba.
-Az jó!Nézd csak,itt a házi,nem olyan sok csak spanyolból van meg matekból.Minden rajta van.A többiből nincs,ma nagyon laza nap volt!
-Igazán köszi!
-De én megyek,mert engem várnak otthon.Helló!
-Szia!-mondta anya
-Helló!-köszöntem én
És elment.Felmentem pótolni a dolgokat,nagyon gyorsan végeztem.Matek meg olyan volt,amit előző órán tanultunk.Aztán megjött apa.
-Szia Skylar!-köszönt apa
Hogy vagy?
-Helló apu!Köszi,jabban vagyok
-Mit mondott a doki?-de ezt már anyától kérdezte
-Azt mondta,hogy holnap már mehet iskolába,csak nem tornázzon-felelt anyu
Anyu és apu még beszélgetett,aztán vacsiztunk.Keveset ettem,mert nem voltam nagyon éhes,mert ebédnél sokat ettem.Aztán 7 óra felé felhívtam Maggiet.
-Helló Mag!-szóltam bele a telefonba
-Jaj,szia Skylar!Hogy s mint vagy?
-Hát Maggie,beteg vagyok
-Jézusom!Mi a baj?
-Hát reggel,sőt tegnap este is marhára szédültem,de holnap már mehetek suliba,csak felmentésem van tesiből
-Jobbulást!Már azt hittem valami sokkal súlyosabb
-Nem akartam rád ijeszteni így!
-Hát sikerült,de mindegy már megnyugodtam
-Képzeld!
-Képzelem-hülyéskedett Mag
-Mag,most komolyan
-Na,mi van?
-Az,hogy van ez a Bes lány,meg van valami Justin gyerek
-Igen,és?
-Az van,hogy láttam őket,hogy parkban lógnak,és azt dumálták,hogy valami Ceesly nevű boltnál fognak talizni,valami Rosey nevű csajjal
-Öööö?Mi van?Tessék?!Szóval,hogy ezek ketten nem csak hülye lógósok?
-Hát úgy látszik nem!
-De ugye nem akarsz odamenni ahhoz a Ceeslyhez?
-De,Maggie,igen
-Skylar!Megtiltom!
-Ugyan Maggie!Engem már marhán izgat a dolgok!
-Számoltál már azzal,hogy el is verhetnek?
-Igen,de ígérem vigyázok magamra!
-De tényleg!
-Igen "anya"
-Na jó "kislányom"!-és röhögött
-Amúgy Holly áthozta leckét
-Ki?
-Holly.Az egyik barátnőm
-Ja!Hogy az a Holly!
-Ismersz te más Hollyit is?
-Nem,csak ki ment a fejemből!
-Arra gondoltam,hogy megkérdezem Sybilt meg Hollyit Besről
-Jó,ez jó gondolat!De ha már elmész Justin meg Bes után kémkedni,mond el,hogy mi volt!
-Oké!De leteszem,szia!
-Cső!És mégegyszer is jobbulást!